#ازگوربرخواسته

Instagram photos and videos

#ازگوربرخواسته#ایناریتو#لئوناردو_دی_کاپریو#inarritu#ازگوربرگشته#سینما#فیلم#آلخاندرو_گونزالس_ایناریتو#revenant#تایتانیک#لئوناردودیکاپریو#نقد_فیلم#نقدفیلم#اسکار#ازگوربرخاسته

Hashtags #ازگوربرخواسته for Instagram

.
چند قاب از شاهکار ناتورالیستی ایناریتو؛ از گور برخواسته.
#ازگوربرخواسته #آلخاندرو_گونزالس_ایناریتو #کلمنتاین_کروچینسکی
#theRevenant #alejandrogonzálezinarritu #2015


2

تولد دو دیوانه ی دوست داشتنی!

شانزدهم بهمن ماه نود و چهار بود. بعد از هفتاد و دو روز بیگاری که از من کشیده بودند، برگه مرخصی را گرفتم و آمدم همدان! فیلم مراسم گلدن گلوب را گذاشتم. خوشبختانه زیرنویسش هم ترجمه شده بود. خبر نداشتم چه کسانی برنده می شوند.
به شکل عجیبی، بهترین بازیگر زن کمدی را جنیفر لارنس برد و کارگردانی را ایناریتو! اصلا فکرش را هم نمی کردم ایناریتو بلافاصله بعد از اسکارش، دوباره جایزه بگیرد و یا لارنس طی چهار سال، سومین گلدن گلوبش را.
اما عجیب تر این بود که من خوشحال نبودم. لارنس دومین بازیگر محبوبم و ایناریتو محبوب ترین فیلمسازِ زنده ام بودند، اما احساس می کردم جایزه حقشان نیست. البته هنوز فیلم های جدیدشان را ندیده بودم. چند ماه بعد در مرخصی بعدی ام، فیلم هایشان "جوی" و "از گور برخواسته" آمده بود و دیدم که متاسفانه حدسم درست بود.

ایناریتو و لارنس محبوبم هستند و دوست ندارم به خاطر هر اثرشان جایزه بگیرند. لارنس باید جایزه اش را برای "دفترچه راهنمای خوشبختی" بگیرد. جایی که نقش در شان کیفیت بازی اش باشد و نه مثل "جوی" فقط فریاد بزند و شعار دهد. یا ایناریتو البته که برای "از گور برخواسته" پدرش درآمده، اما خیلی کمتر از "بردمن" و "بابل" خودش است. آن شیطنت های جنون آمیز و در عین حال نگاهی بس انسانی که دارد در پلان های "بیست و یک گرم" متبلور است که به قدری خرد شده اند که ما را در بینهایتی از گیجی لذت بخش، فرو می برند.

وضعیت مشابه این دو، اکنون خودش را به خوبی نشان می دهند. هر دو دمِ در هالیوود ایستاده اند و نگرانم نگاه سیستماتیک و پولی استودیوها آن ها را از آن چه باید دور کند. آن هم در روزهایی که در اوج محبوبیت میان اعضای آکادمی اسکار هستند.

ایناریتو بعد از چند دهه به اولین فیلمسازی بدل شد که دو سال پشت سر هم اسکار کارگردانی برد. او همچنین برای فیلمنامه و تهیه کنندگی بردمن هم جایزه برد تا طی تنها دو سال، چهار جایزه اسکار بگیرد! بردمن و از گور برخواسته روی هم بیست و یک نامزدی و هفت جایزه اسکار به دست آوردند.

جنیفر لارنس هم در هفت سال قبل چهار بار نامزد اسکار شده و سه فیلمش هم جزو پیشتازان اسکار بوده اند. او در سال دو هزار و سیزده تا آستانه گرفتن دومین اسکار متوالی پیش رفت و حتی گلدن گلوب و بفتا را هم آن سال با دغلکار آمریکایی گرفت ولی در نهایت نتوانست از پس لوپیتا نیانگو بربیاید.
این دو جزو کسانی هستند که بیشترین لذت سینمایی را به من داده اند، و حالا تولدشان افتاده یک روز! امروز! پس مبارک باشد و با آرزوی نجاتشان از استودیوهای غول پیکر هالیوود.


1

The Revenanat
2015
Alejandro González Iñárritu

فیلم از گور برگشته آخرین ساخته ی آلخاندرو گونزالز ایناریتو کارگردان موفق مکزیکی اثری خوش ساخت که از زندگی واقعی شخصی به نام هیو گلاس همراه با اقتباسی از رمان کتاب ((بازگشت: یک رمان درباره ی انتقام)) ساخته شده است.
ایناریتو در این فیلم به مانند اثر دیگرش فیلم زیبا بیشتر به فرم گراییده تا محتوا، فرمی که لحنی حسی داره
به همین دلیل تنها ایراد سرسخت گیرانه ای به فیلم میشه گرفت ایراد به فیلمنامه است
اما فرم و ساخت فیلم به قدری زیباست که میشه این عیب هم نادیده گرفت،
فیلم سرشار از سکانس های زیبا، مسحور کننده، گیرا و طولانی در دل طبیعت است که گویی فیلم از گور بازگشته مستندیست از زندگی هیو گلاس.
فیلمبرداری فیلم، شاهکار امانوئل لوبزکی بی نهایت زیباست که به حق و انصاف شایسته ی بردن جایزه ی اسکار رو داشت.
اکثر بیننده ها و منتقدین درباره ی بازی لئوناردو دی کاپریو و جایزه ی اسکارش صحبت میکنند
اما بازی تام هاردی در نقش بد و منفی ماجرا به لحاظ فنی بیشتر از دی کاپریو به چشم میاد.
موسیقی ریوایچی ساکاموتو هم فضایی عرفانی و خاص به فیلم داده
و با تصاویر ایناریتو به خوبی هماهنگه.
از گور برگشته از لحاظ بصری، کیفیت تصویر برداری، فضاسازی، قاب بندی های چشم نواز جزو بهترین کارای ایناریتو به حساب میاد
اما از لحاظ محتوا و قصه بعد از فیلمایی مثل عشق سگی، بیست و یک گرم و بردمن قرار میگیره.
دیالوگ های ماندگار:
وقتی طوفان میشه اگه جلوی یک درخت ایستاده باشی و اگه به شاخه هاش نگاه کنی مطمئنی که سقوط میکنه اما اگه به تنه اش نگاه کنی استواریش رو میبینی.
دیالوگ های ماندگار:
انتقام در دستان خداوند است نه در دستان من.
#therevanent #inarritu #iñarritu #alejandrogonzalesinarritu #alejandrogonzaleziñarritu #alejandrogonzáleziñárritu #iñárritu
#ازگوربرگشته #ازگوربرخاسته #ازگوربازگشته #ازگوربرخواسته #ایناریتو #الخاندروگونزالساينتاريتو #الخاندرو_گونزالس_ایناریتو #نقد_فیلم #نقدفیلم #سینمای_آمریکا #سینمای_مکزیک #سینمای_هنری


0

👓برنامه این هفته فیلم های خارجی پردیس سینما هویزه مشهد👓

#مشهد #ازگوربرخواسته #سینما #پردیس #هویزه #سه_بعدی #سینماسه_بعدی


1

#لئوناردو_دی_کاپریو بهمراه#کیت_وينسلت پس از دریافت جايزه#آکادمی_بریتانیا يا#جوایز#بفتاي این دوبازيگر مطرح جهان که با فیلم بينظير#تایتانیک به اوج شهرت ومحبوبيت رسيدند بارديگر بواسطه این مراسم درکنار یکدیگر قرارگرفتند

دي کاپریو برای بهترین نقش اول مرد براي فیلم#بازگشته_از_گور جایزه گرفت

و

کيت وينسلت هم براي بهترین مکمل نقش زن در#استيوجابز جایزه گرفت


4

.
.#اسکار و#لئوناردو_دی_کاپریو
.
.


سه روز تا جایزه#اسکار باقی مانده#لئوناردو_دی_کاپریو بااین گریم سنگین در فیلم#ازگوربرخواسته یکی از شانسهاي اصلي این جایزه معتبر سينما هست
سالهاست که طرفداران این اسطوره سینما منتظر هستن دي کاپریو اسکار بگیره انشاالله این انتظار امسال به پایان ميرسه


5

The end of the page