#خيابان_نجات_الهي

Instagram photos and videos

#تهران#خيابان_نجات_الهي#cafe#كافه#كافه_اسپريس#memari#سنتي#مدرن#آجر#خلاقيت#دكوراسيون_داخلي#دكوراسيون#architizer#هومن_بالازاده#architecture#espriiss_cafe#tehran#iran#معماري#معماري_داخلي#طراحي#طراحي_نما

Hashtags #خيابان_نجات_الهي for Instagram

تهران/خيابان کريم خان زندتقاطع خيابان ويلا(نجات الهي)اوايل دهه ي پنجاه خورشيدي/پس زمينه؛کليساي سرکيس مقدس

#ترونيا #teroonia #طهران_قدیم #تهرانشناسي #تهران_قديم #کليسا_سرکيس_مقدس #خيابان_کريم_خان_زند #خيابان_ويلا #خيابان_نجات_الهي #دهه_پنجاه


0

کافه اسپریس در مسابقات architizer در بخش رستوران از بین 5 فینالیست به انتخاب داوران رتبه نخست را کسب کرد.

کافه اسپریس در تهران
آرشیتکت: هومن بالازاده
مدیر طراحی: الهام سیفی آزاد
تیم طراحى: نیلوفر اله طاها-نوشین عطروش
تصویر سازی سه بُعدی: مونا رضوی
كارفرما: امیر درخشى
عکاس: پرهام تقی اف
مجری برق: مهندس فرد
معماری نیوز-سودابه کیخا: کافه اسپریس در مسابقات architizerدر بخش رستوران از بین 5 فینالیست به انتخاب داوران رتبه نخست را کسب کرد.

کافه اسپریس (Espriss Cafe ) با فضای ۲۸ متر مربع در خیابان نجات الهی در مرکز تهران و در محاصره مغازه های صنایع دستی و در همسایگی سازمان صنایع دستی ایران قرار گرفته است.

کافه اسپریس فعالیت خود را از اوایل آذرماه ۹۳ شروع کرده است. فضای داخلی کافه از لحاظ معماری فضای متفاوتی است. تعداد ۸ میز مربع شکل در کنار هم چیده شده و در مجموع کافه ظرفیت پذیرایی حدود ۲۰ نفر را دارد.

در طراحی نمودار مکانی ، مفهوم مادیت بر اساس هندسه یکپارچه از خارج ساختمان که همسایه با ساختمان سازمان صنایع دستی ایران بود تا داخل ساختمان با به کار گیری همان مواد ، ارائه شده است.
ایجاد یک فرم بصری متنوع در یک فضای کوچک که امکان آن را برای کاربر ایجاد می کند که در موقعیت های مختلف در داخل کافه دید سه بعدی متنوعی از کار داشته باشد که باعث جذابیت هر چه بیشتر فضا می گردد،که البته با توجه به کوچکی فضا طراح از یک تک مصالح آنهم یک مصالح کاملا سنتی مثل آجر استفاده کرده که با تکنیک رنگهای فیروزه ای که در لبه ها استفاده شده و نوری که در لابلای درزهای آجرها به کار برده کاملا فضای داخلی را متنوع و جذاب می نماید.
با توجه به اندازه کوچک این پروژه، آجر با ابعاد ۵ * ۱۰ * ۲۰ سانتی متر به هشت قطعه کوچکتر ۵ * ۵ * ۵ سانتی متر تفسیم شده که یک طرف از آجر لعاب رنگ آبی فیروزه ای و سمت دیگر قرمز مایل به قهوه ای دارد و با لایه ضد باکتری پوشانده شده است.

این آجرها کاملا یکپارچگی فضا و حرکت را در آن القا می کنند.

استفاده خلاقانه از این تکنیک باعث پیوند معماری سنتی ما با معماری مدرن شده است#كافه_اسپريس #كافه #تهران #خيابان_نجات_الهي #هومن_بالازاده #architizer #espriiss_cafe #cafe #tehran#iran #معماري #معماري_داخلي #طراحي #طراحي_نما #طراحي_داخلي #معمار #دكور #دكوراسيون #دكوراسيون_داخلي#خلاقيت #آجر #مدرن #سنتي #memari #architect #architecture #arch #art #interior_design.


0

Beautiful ceiling of a Café in #Tehran on Nejatollahi Street. Café #Espressi is a small but amazing place with really good coffee. #تهران #كافه_اسپرسى #خيابان_نجات_الهي


10

The end of the page