#مارکسیست

Instagram photos and videos

#مارکسیست#کمونیست#روز_معلم#سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها#مفتح#سپهد_قرنی#قرآن#مطهری#فرقان#عطریانفر#هاشمی_رفسنجانی#ناطق_نوری#گودرزی#استاد_مطهری#مارکسیسم#مارکس#کمونیسم#ایران

Hashtags #مارکسیست for Instagram

سرخی خون شهدای دهه ی شصت،لکه ی ننگی بر پیشانی نظام جمهوری اسلامی
#کشتارهای_سال_۶۷#لاجوردی#کمونیست#چپ#مارکسیست#مجاهدین_خلق#چریک_های_فدایی_خلق


4

از دیروز که خبر فوت #ناصرملک_مطیعی رو شنیدم ، مدام این حرف #محسن_مخملباف تو ذهنم تکرار میشه که اگه پسر شاه برگرده من میشم همون #محسن_چریک ... سوالم اینه که بعد از شنیدن مرگ #فردین و حالا با شنیدن فوت #ناصر_ملک_مطیعی چه حسی داره؟
ننگ از این بالاتر که بعد از چهل سال تلاش برای حذف چهره های سرشناس قبل انقلاب ، هنوز مردم اسطوره ها و ابرقهرمانانشون رو فراموش نکردن... محسن مخملباف به عنوان یک #چریک #مارکسیست ‌ِ چاقو کش قابل درک تر هست تا عضوی از جامعه ی هنری.
#وای_به_حال جامعه هنری
#تسلیت_به_بهروز_وثوقی_قیصر
#تسلیت_به_انسانیت


14

مذهب،آهِ شکسته در گلوی محرومان رنج‌دیده و ریشخند دنیای سنگ‌دلی است که زائیدهٔ روح بی‌جان شرایط اجتماعی می‌باشد.دین افیون ملت‌هاست.
#کارل_مارکس

#فلسفه #دین #روان #باطل #اجتماع #مارکسیسم
#مارکسیست #مارکسیستی #سوسیالیسم #ناسیونالیسم
#ملت
#جامعه
#روشنفکر


2

من یک انسانم
از دیدن رنج همنوعان خود احساس درد میکنم
با دیدن کودکان فلسطین و سوریه اشک میریزم
انباشت ثروت در دست عده ای خاص را ناعادلانه میدانم و مالکیت شخصی بر ابزار تولید را رد میکنم.
من از رنج دهقانان و کارگران جهان عذاب میکشم
از هنر فروشان از نان به نرخ روز خوران از ظالمان بره نما از قاتلان پر طرفدار انزجار دارم نژاد پرستی و سلطنت طلبی برایم از سرطان بدتر است
راستی سفیدی سینه عملی های مجله پورنوگرافی خیست میکند؟
دستان سیاه کارگران هم چشمان مرا خیس میکند
تن فروشان شهر را شمرده ام و به تعدادش برایت گلوله حاضر کرده ام
مرا دیدی لرزه بر تنت بیفتد
از خون من ره میگشاید برای فردایی که پر از دشت لاله های گلگون است.
مرا دیدی بترس چون من یک #مارکسیست هستم


6

#آگنوستیک #نیهیلیست #چپی #اصلاح_طلب #امید #سبز#بنفش #توزرد 
#مارکسیست #آنارشیست #کمونیست #فئودال #ناسیونال#کوروش_پرست #علی_اللهی #جیره_خوار 
#قاجار #عقب_مانده #لاتفکر
#سیاهی_لشکر_ایسم_به_گردنکش .
.
برای ایرانی جماعت فرقی نداره، کپی پیست تو خالیِ تفکر هر چی مد شد.... اصلا چه معنی داره تفکر و شعور؟! هر تفکری.... ایرانی فقط میشه سیاهی لشکر... دریغ از اندکی تامل.. اندکی تفکر... فقط بچسب دلقک وار تقلید کن از قافله تحمیق عقب


10

#bahrammoshiri
#بهرام_مشیری #مارکسیست #رنجبران #تئوری #خطرناک #معنویت #روحانیت #انسانیت #مارکس #استالین #زور #دیکتاتوری #خشونت #دیکتاتوری_پرولتاریا
فایل کامل این مبحث در کانال تلگرام "بهرام مشیری" و در پست یکی به آخر, در دسترس شما عزیزان میباشد.آدرس کانال تلگرام در بیوی همین پیج قید شده است.


12

پیدایش رگه "نو مارکسیست های وبری"در ایران🚫 قسمت اول
۹۷/۳/۱
مارکس را پرنفوذترین ایدئولوگ #جامعه_شناسی_سیاسی در جهان می دانند که بسیاری معادلات اجتماعی در #اروپا را واژگون ساخته و مبدآ فکری بسیاری گروهک های اجتماعی در ادوار مختلف زمانی قرارگرفته است.
در #ایران،شناخته شده ترین گروهکی که(از برهه ای به بعد)خود را #مارکسیست نامید و خواهان تغییرات کلان اجتماعی شد #مجاهدین_خلق بود.
دامنه نظریات مارکس آشفته و گسترده است؛اماجهت آشنایی،به مهم ترین مولفه های آن یعنی #پرولتاریا (طبقه ضعیف_کارگر) وجامعه #کمونیستی اشاره می کنیم:
مارکس معتقد بود هر ارزشی در جامعه از #کار به دست می آید و از آن جهت که فقط کارگر است که کار می کند؛پس تنها او شایستگی استفاده از امتیازات اجتماعی را دارد؛در حالی که همواره مورد #بهره_کشی و #آگاهی_کاذب بوده است.روش های تخریب گرایانه و افراطی، مارکس را از خط مشی اولیه اش_یعنی حمایت از طبقه کارگر_دورساخت و از او یک #چریک نظریه پرداز سیاسی و از کارگران #قربانیانی برای این میدان ساخت.او نه تنها مسیر تحقق #عدالت را به کارگران نشان نداد که آنان را به سربازانی مجبور به جنگ مادام العمر تبدیل کرد؛و کسانی که متعلق به طبقه کارگر نبودند را گوسفندانی دانست که باید به دست انتقام پرولتاریا #ذبح شوند :)
او ادعا کرد طبقه کارگر برای تغییر و ایجاد کمونیست، باید وارد فاز #پراکسیس شود.پراکسیس در چند مرحله رخ می دهد:
-اعتراض میدانی و #خیابانی
-مبارزه با خرده ساختارهای #نظام یا ساختار فعلی
-مطالبات #سیاسی و #اقتصادی بصورت ساختار شکنانه
-افشای(حتی دروغین)مخالفان خود
و بسیاری موارد دیگر...
و اما احمدی نژادیسم در۲فاز با نومارکسیسم همپوشانی پیدا کرد:
۱-سوار شدن بر گرده طبقه زحمت کش اجتماعی
۲-ادعای خلق جامعه کمونیستی(عدالت به مفهوم تساوی کامل و عینی و ...)
اما یک بخش این تئوری ناقص بود،لنگ می زد و قابلیت جریان سازی اجتماعی نداشت؛و آن چگونگی مقابله با #نظام بعنوان ساختاری بود که دیگر آن را کنار خود نمی دید!
این خلآ با نظریه #وبر پر شد.
نکته جالب توجه محوریت اندیشه های دو تئوریسین #آلمانی است که دارای ریشه مشترک نژادی با ایران هستند!این مهم را شما با توجه به رویکرد های آنارشیستی و ملی گرایانه ء افراطی احمدی نژادیسم تحلیل کنید.
اما #وبر چه نقشی در تکمیل تز این جریان و شکل گیری فعلی آنان داشت؟
وبر از۳نوع اقتدار سخن راند.
اقتدار سنتی(دیرپا)،اقتدار کاریزماتیک و اقتدار قانونی.که بسط این نطریه در این یادداشت نمی گنجد.و تنها به نکات مهم آن بسنده می کنیم:...(ادامه در پست بعد)
#زینب_عامری


11

نامه ای به یک دوست

درون حسرت چشمت کنار گلدان ها
به نام پاک خدا ، کل زندگی غم بود
و إقرأ بسم همین زندگی بی معنا
به روی فرق سرت سایه ی جهنم بود
به نام پاک خدا ، بوسه در غزل ممنوع
نزن به سیم سه تار و نگیر در آغوش
رسیده فصل غزل های گنگ و بی مفهوم
چراغ منزوی و خواجه میشود خاموش
فصل
بیا درون جهنم بیا ببین من را
که در سرنگ تو تزریق میکنم غم را
بیا بگیر ، ببین تب چگونه میسوزد
سرنگ های هوا در دل جهنم را
بشین بسوز درون سکوت قافیه ها
که شعر طرح جهانیست مثل تنهایی
کسی نبود مرا خود کشی کند در شعر
کسی نمانده ولی تو هنوز اینجایی
بگیر مصرع بعدی شعر را از من
سه نقطه بعد سه نقطه کنار قافیه ها
به روی فرق سرت سایه های سنگینی ست
سه نقطه بعد سه نقطه نشسته ای تنها
تو درد میکشی و در سکوت میمیری
که شعر قافیه ها را به گور خواهد برد
که بعد نبض غزل های خواجه ی شیراز
سرود عشق درون نگاهمان پژمرد
که نبض شعرو غزل دست نقطه ها افتاد
که حذف میکند از جامعه صدای تو را
که شعر معنی مدح سه نقطه میگیرد
ولی هنوز دلم میکند هوای تو را
تمام شعر پر از نقطه های غمگین است
جنازه ی کلماتی که خود کشی شده اند
درون مغز کسی که نشسته در دستش
مداد جامعه ای که تو را نمیفهمند
ولی هنوز کنار تو شعر خواهم خواند
(هزار کاکلی شاد ) در نگاه تو است
گرفته راه نفس خوب خوب میدانم
که شعر و قافیه بعد سکوت راه تو است
#محمد_جلیلی #مارکسیست #کمونیست #سوسیالیسم #شعر #غزل_پستمدرن #غزل_پست_مدرن #ادبیات #ادبیات_فارسی


27

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
من آزادی بخش نیستم. آزادی بخش وجود ندارد، مردم هستند که خود را آزاد می‌کنند.

كتاب جنگ پارتیزانی

#چگوارا #چه_گوارا #ارنستو #ارنستو_چه_گوارا #ارنستو_چگوارا #فیدل‌کاسترو #فیدل_کاسترو #کوبا #انقلاب #انقلاب_کوبا #امپریالیسم #کمونیسم #کمونیست #مارکسیسم #مارکسیست #مارکس #انگلس #لنین #استالین


3

دیشب به صورت کاملا اتفاقی دادگاهی #خسرو_گلسرخی در دوران #پهلوی رو دیدم با اینکه این #شهید یک #مارکسیست #سوسیالیست بود و سخنانش در #دادگاه به شدت #ایدئولوژیک ، اما موضوع اصلی دفاعیاتش همچنان محل مناقشه در جامعه امروز سیاسی،اجتماعی،اقتصادی #ایران هست.
#زندانیان_سیاسی و #سرکوب_معترضین و #نابرابری_اجتماعی و #سانسور از جمله معضلاتیست که بعد از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی نه تنها رفع یا کمتر نشده بلکه شدیدتر و دامنه آن گسترده تر شد.
آیا #قیام یا #انقلاب همچنان راه حل هست؟
آیا #اصلاحات سیاسی و #اقتصادی در ایران شکست خورده است؟
یا اینکه نظریات بازگشت به دوران ایدئولوژیک #اصولگرایان در دهه ۶۰ می تواند خشم این مردم را کنترل کند؟

تاریخ پاسخ خواهد داد...
.
#کازرون #گل_سرخ #اعتراضات_سراسری #حکومت_پهلوی #جمهوری_اسلامی #خشم_ایران


7

#امید_به_فردا

تروریسم در پوشش عدالت خواهی؟!
کجایی حضرت مارکس که ببینی با شعارت چه کار ها که نمیکنند!

پ.ن.۱. محکوم کردن اقدام غیر قانونی ایالات‌متحده و جنایت رژیم صهیونیستی، با تهدید و اقدام تررویستی متفاوت است.
پ.ن.۲. محکومیت اقدامات اخیر ایالات‌متحده و رژیم صهیونیستی درباره قدس قطعی است.

#جنبش_عدالتخواه_دانشجویی
#مارکسیست
#تروریست


0

.
#ساواک و شهرداری تهران
#حسین_دهباشی
۱. ‏ساواک باسانسور انصافا خدمت بزرگی به انقلابیون می‌کرد! چون با بگیر و ببند به آن‌ها بهانه داده بود تا مدعی شوند آثار اساسی و مهمی دارند که نادیده مانده. جواب‌های فوق‌العاده و راهگشایی دارند برای همه معضلات ملّی و مذهبی و بشری که متاسفانه سازمان امنیت نمی‌‌گذارد به زیور طبع و دست انبوه مشتاقان برسد. حال آنکه فردای پیروزی انقلاب معلوم شد و بساط‌های کتابفروشی روبروی #دانشگاه_تهران شهادت دادند که ای دلِ غافل حضرات آقایان از #مارکسیست گرفته تا متدیّن و از کیانوری و طبری و سایه گرفته تا# مطهری و #بهشتی و #شریعتی هیچ حرف مهم دیگری نداشتند جز همان نوشته‌جات شعاری و اندکی که قبل‌اش هم ولو مخفیانه از آن‌ها چاپ یا دست‌نویس می‌شد.

۲. حالا ‏حکایت خدمت عظیم شورای نگهبان است به اصلاح‌طلبانی که گوش فلک را کر کرده و مدام مدعی بودند که در چنته اطرافیان خود صد لشگر از جوانان و مدیران سالم و متخصص و کارآزموده و توانمندی دارند که حیف از سد رد صلاحیت انتخابات مجلس یا ریاست‌جمهوری رد نمی‌شوند ورنه فلک را سقف شکافته و کاری می‌کردند کارستان!

حالا بفرمایید! این گوی و این میدان! آدم‌هایی در قواره ریاست‌جمهوری یا نمایندگی #مجلس پیشکش، چرانمی‌آیند از میان انبوه چهره‌هایشان و درفقد شورای شورای نگهبان، یک فقره شهردار پیداکنند برای دارالخلافه رها شده؟ کجا رفتند انبوه نیروهای لایقی که داشتند؟ چرا لاف در غربت می‌زدند؟ چرا پُز الکی می‌دادند؟ مگر صددرصد اعضایشان از یک لیست مستظهر به تکرار در نیامده‌؟ پس چرا در انتخاب یکی از آن صدها هزار نیرویشان باهم توافق نمی‌کنند؟ این مر آن را همی زند منقار، آن مر این را همی زند مخلب؟


0

جزوه ای هست به قلم یک ادم انقلابی نه سال چاپش مشخصه و نه نام گرد اورندش فقط میدونم اندکی قبل از #پیروزی انقلاب این جزوه چاپ شده.شجاعت و جسارت #نویسندش قابل ستایشه.رنگ و بوی #روشنگری در فضای خفهان جامعه میده.باریکلا به این #روحیه #انقلابیگریش...
.
.
بیگانگان بر سر دوستان خود معامله می کنند و کمونیستها با امپریالیستها کنار می آیند و دوستان خود را بی رحمانه می فروشند...
.
نظرم در مورد #دکتر #مصدق مثبت تر شد یعنی در واقع ابن کتابچه صحه ای بر تحلیل های خودم در مورد مصدق بود.دکتر مصدق بازی خورد و حقا هرکس دیگه ای هم جای اون بود شکستش قطعی بود با رخنه کمونیست ها به داخل دستگاهش عجیب نیست انگ کمون بهش نچسبه...در مورد میرزا #کوچک خان #جنگلی و #خیانت شوروی هم در این جزوه مطالبی به اختصار اومده...به نظرم قبل از قضاوت هرکس باید تاریخ رو خوب فهمید حلاجی کرد بعد حرف زد ...اگر بدون ابن اتفاق، نظر به محکومیت کسی ببندیم شایسته هست نسل های ایندمون خود مارو اینطور محاکمه کنند... حرف زیاده هرکس مایله بیشتر بدونه دایرکت من تعدادی از تصاویر جزوه رو در اختیارش میزارم.یاعلی
#مصدق #مذاکره #باخت #بی_تجربگی #تاریخ #میرزا_کوچک_خان_جنگلی #شوروی #انگلیس #امریکا #سازمان_سیا #مارکسیست #کمونیست #لنینیست #کتاب #دوست_دار_کتاب


5

پیرپائولو پازولینی(1922_1975) 🌷🌷🌷 شاعر، کارگردان و نویسنده ی مارکسیست ایتالیایی و از پیشگامان حرکت نئورئالیسم در سینمای ایتالیا.
سینمای پازولینی آمیزه ای از شعر،استعاره،اسطوره شناسی،روانشناسی و دیالکتیک مارکسیستی است.
پازولینی در سال 1975 در اوستیا در نزدیکی رم به قتل رسید. یک پسرجوان روسپی به نام جوزپه پلوسی مدعی شد که قاتل اوست و پازولینی قصد تجاوز به او را داشته است. اما بسیاری معتقدند که قتل او مشکوک و به دلیل انگیزه های سیاسی بوده است. در هفتم می سال 2005 پلوسی ادعاهای خود را پس گرفت و اعلام نمود که پازولینی توسط سه نفر با لهجه ی سیسیلی که پازولینی را یک کمونیست کثیف خطاب کرده بودند به قتل رسیده است. پازولینی هنگام مرگ 53سال داشت.
#پازولینی #مارکسیست #کمونیست #کارگردان #نویسنده #شاعر #همجنسگرا #ایتالیا #مسیحیت #کلیسا #مسیح #انجیل #دوست #دشمن #مرگ #قتل #آکاتونه #ماما روما #خشم #انجیل به روایت متی #ادیپ شاه #تئورما #خوک دانی #مده آ #دکامرون #دیوارهای صنعا #حکایتهای کانت بوری #سالو #وطن من کجاست #شعرهای فراموش شده


3

.
*به مناسبت زادروز کارل مارکس*
.
کارل هاینریش مارکس(به آلمانی: Karl Heinrich Marx) (زاده ۵ مه۱۸۱۸ در شهر تری یر پروس-درگذشته ۱۴ مارس ۱۸۸۳در لندن،انگلستان)متفکر انقلابی، فیلسوف، جامعه‌شناس، تاریخدان، اقتصاددان آلمانی و از تأثیرگذارترین اندیشمندان تمام اعصار است.
او به همراه فردریش انگلس،مانیفست کمونیست(۱۸۴۸)را که مشهورترین رساله تاریخ جنبش سوسیالیستی است منتشر کرده‌است. مارکس همچنین مولف «سرمایه»مهم‌ترین کتاب این جنبش است. این آثار به‌همراه سایر تألیفات او و انگلس،بنیان و جوهره اصلی تفکر مارکسیسم را تشکیل می‌دهد.«تاریخ همه جوامع تا کنون،تاریخ مبارزه طبقاتی بوده‌است»از جمله مشهورترین جملات مارکس درباره تاریخ است که در خط نخست مانیفست کمونیست خلاصه شده‌است.
مارکس مبارزه عملی سیاسی و فلسفی را به‌همراه دوست نزدیکش،فردریک انگلس، آغاز کرد و با او بود که یک سال پیش از انقلابهای۱۸۴۸ «بیانیه کمونیست»را به رشته تحریر درآورد.
مارکس در این سال‌ها با محیط دانشگاهی و ایده‌آلیسم آلمانی و هگلی‌های جوان قطع رابطه کرد و به مسائل جنبش کارگری اروپا پرداخت و از ابتدا در انجمن بین‌الملل اول که در ۱۸۶۴ تأسیس شد، نقش داشت و نهایتاً دبیر این انجمن شد. او نخستیپ جلد کتاب مشهورش، سرمایه، را در ۱۸۶۷ منتشر کرد. این کتاب حاوی نظریات او در نقد اقتصاد سیاسی است.
او بیش از ۳۰ سال آخر عمر را در لندن و در تبعید گذراند و همان‌جا درگذشت. عقاید وی که در زمان خودش نیز طرفداران بسیاری یافتند، پس از مرگ توسط افراد بیشتری تبلیغ می‌شدند. با پیروزی و قدرت‌گیری بلشویکها در روسیه در۱۹۱۷ طرفداران #کمونیسم و #مارکسیسم در همه جای دنیا رشد کردند و چند سال پس از جنگ جهانی دوم، یک سوم مردم دنیا حکومت‌های مارکسیست داشتند. رابطه این«#مارکسیست»های متعدد با اندیشه #مارکس مورد اختلاف‌نظر است. خود مارکس یک بار در مورد دیدگاه‌های حزبی سوسیال دموکراتیک در فرانسه که خود را مارکسیست می‌دانست، گفت: «خوبست حداقل می‌دانم که من مارکسیست نیستم!»
در یک نظرخواهی از شنوندگان «رادیو ۴» (ایستگاه رادیویی متعلق به رادیوی بی‌بی‌سی انگلستان در سال ۲۰۰۵)،کارل مارکس به عنوان بزرگترین متفکر هزاره دوم انتخاب شد. پیشتر در آغاز هزاره جدید کاری مشابه توسط وب‌گاه انگلیسی زبان بی‌بی‌سی انجام گرفته بود که ۲میلیون نفر از مردم کشورهای گوناگون از سرتاسر جهان در این نظرخواهی شرکت کرده و از میان اندیشمندان هزاره،کارل مارکس مقام نخست را یافت و آلبرت انیشتین و آیزاک نیوتون با فاصله‌ای بسیار از او به‌عنوان نفرات دوم و سوم انتخاب شدند.
.
از: #ویکیپدیا


12

👇👇
اگر فارغ از هر گرایش ایدئولوژیکی آدمیت میدانست که تو بانی چه تحول عظیم و بنیادینی در سیر زندگی آنان بودی و کماکان هستی،شاید زین پس پنجم مِی را دست کم در کنار روز کریسمس چنان جشن میگرفتند که بنیان هر مرز و پایه های هر دولتی را به تلاطم می انداخت.
پ. ن:پنجم می_زادروز کارل مارکس_نه صرفا بر مارکسیستها بلکه بر تمامی پیروان طریقت آزادی، عرصه ی علم و تک تک اتم ها و کوانتومهای دنیای مادی گرامی باد و بر نیروهای فرادست و تافته های جدابافته و از دماغ فیل افتاده ها تسلیت باد.
#کارل_مارکس
#مارکسیست


0

.
کانفورمیست کسی است که معمولا در جناح صحیح قرار گرفته.
شاید بزرگترین نمادش رئیس جمهور حال حاضر باشد.
اصلا معلوم نیست چی میگه؟ با کیه؟ چند چنده؟
اینوریه یا اونوری؟
مطمئنم سه سال دیگه به کسی مثل #احمدی_نژاد #رئیسی #احمد_خاتمی یا حتی #علم_الهدی رای میدم.
اینجوری حداقل تکلیفمون با طرف مقابلمون روشنه.
یا حتی ممکنه در یک شرایط رویایی تکلیفمون با خودمون هم روشن بشه.
در آنصورت شاید بتوانیم واسه خودمون و مملکتمون تصمیم درستو بگیریم.
شاید بجای اینقدر صبر کردن و دست روی دست گذاشتن و منتظر یک سوپر من شدن خودمون برای خودمون گامی برداریم خودمون تغییری ایجاد کنیم خودمون دست از این خماری و خلسه و امید واهی برداریم و .......
#سوسیالیست #فاشیست #اگزیستانسیالیست
#giorgiogaber #conformista
#feminist #existancialism
#مارکسیست #فمینیست #آهنگ #موسیقی #ایتالیایی


4

تئوری #ترور
پراتیک دیالکتیکی مارکسیسم

تنها در طول ۱۰۰ سال بیش از ۱۵۰ میلیون نفر جدای آمار کشته شدگان در جنگ ها توسط #مارکسیست ها کشتار شده اند و هنوز این جماعت #تروریست مدعی آزادی خواهی در پشت ژست های روشنفکری هستند...
#چپ #كمونيست


0

🔴پدر اصلاحات/ مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم! .
#روز_معلم
#پدراصلاحات


4

🔴پدر اصلاحات/ مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم! .
#روز_معلم مبارک
روحت شاد معلم ایران


2

دلم شور می‌زند #معلم می‌خواهم
.
زمانی که احساسات و تغییرات #بدن در گذر مسائل جنسی را برای #جوان تازه‌کار و تلاطم دیده‌ از طوفان #مارکسیست و کاپیتالیسم، فریاد زده و انحراف را در مصونیت طبابت کردی، این روزهای پر از استرس و #اضطراب مرا در پس تبین تفاوت آزادی عقیده و تفکر به نظاره نشسته بودی .
.
حال کجایی که گسست اندیشه و بنیان اصالت گونه بچه‌های شیعه‌ی #علی (ع) را در ورای آزمایشگاه مجاز ایرانیان به تماشا بنشینی؟!
.
استاد! همه چیز استحاله شده است و اندیشه و طرح نویی نمانده است که راهی برای آرامش روحمان باشد.
.
حماسه یا #غم، دیگر مسئله #نفاق است که از تعفن دهان کفتار‌منشانِ سگ #انگلیس، روز به روز حال مریضمان را خراب‌تر می کند.
.
استاد دلم #قلم تو را می‌خواهد تا نشانمان دهی که همه چیز رانت، فساد، بانک! بیمه، حریم خصوصی، دزدی، بی حجابی، شهروندی! و آقازادگی نیست!
.
حضرت علامه! #دختران و #پسران ما حیران در پی حسینیه‌ی ارشاد، دولت را به شریعتی، #ولیعصر و #پاسداران سرگردانند. اما دریغ که مجاز، روح حقیقت از ما ربوده است.
.
استاد ما متزلزل شده‌ایم و #علی در انتها به محراب نزدیک می‌شود.
.
مارقین، قاسطین و ناکثین در پس لباس قضاوت، دیانت و شیخوخیت قصد بسطِ ید کوفه‌گونه نموده‌اند.
.
دلم شور می‌زند معلم می‌خواهم، مرا دیگر سر سازگاری نیست #قیام می‌خواهم .
.
#شهید_مطهری #روز_معلم


3

🔴پدر اصلاحات/ مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم! .
#روز_معلم


0

«هر کس که مجبور است برای امر معاش کار کند و حقوق بگیرد، کارگر است». بدین ترتیب، چه فرد یک استاد دانشگاه باشد و چه یک رفته‌گر او یک کارگر به شمار  می‌آید. کسانی که از این تعریف حمایت می‌کنند بر این باورند که هر کسی که برای درآمد «زحمت» می‌کشد کارگر است.

دنباله:
از این تعریف اگر جلو بریم شاید ۹۰ درصد جمعیت ایران کارگر هستند.و به قولی زحمت کش.کارگران را حتی میشود به مامورین نیروی انتظامی و ... هم نسبت داد.ولی حق این طبقه در درجه اول برای این ضایع میشه که تعریف کارگری در جامعه ما هنوز روشن نیست

و خیلی ها فکر میکنند کار گر نیستند چون استاد دانشگاهن و یا معلمن‌.خیر کارگر کسی هست که در قبال کارش مزد کمی دریافت میکنه.در هر مجوعه و سمتی که دستشه

با گسترش مفهوم و معنی کارگری در کشور و اتحاد میان کارگران فقط میشه
کارگر به حقوق اصلی خودش برسه

مخالف صد درصد این مهم هم قشر سرمایه دار هست.برای همین هم که حزب اندک غنی مثل روم باستان بر گرده کارگری نشسته
کارگری و زحمت کشی اگرچه شغلی با شرافتی است.اما این مفهوم از قشر سرمایه دار مداوم به باور قشر کارگر تزریق میشه تا هیچ وقت کارگر ندونه سیستم کارگری ظلم به بشریت هست و باید این سیستم ارباب رعیتی کامل برچیده بشه

#روز_کارگر#مارکسیست


0

🔴پدر اصلاحات/ مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم! .
#روز_معلم


3

🔴پدر اصلاحات/ مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم! .
#روز_معلم


2

⭕️ مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم! .
#روز_معلم

#لیبرالهای_ریاکار_سرمنشاء_همه_مشکلات_و_زمینه_ساز_مفاسد_اقتصادی_و_فرهنگی


1

⭕️ پشت پرده ترور شهید مطهری... شاید نشنیده باشید
⭕️ هدایت ترور یک معلم... 🔴پدر اصلاحات/ مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم!

#روز_معلم
🆔 @mesbah_yanqaq


1

⭕️ مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم! .
#روز_معلم #منافق #اصلاح طلب#خاتمی


0

🔴پدر اصلاحات/ مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم! .
#روز_معلم


1

🔴پدر اصلاحات/ مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم! .
#روز_معلم


2

⭕️ مرد پشت صحنه،از هدایت #ترورها و #قتلها تا #فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم!
.
متن کامل در کانال #فرهنگ_پرواز موجود است.
.
#روز_معلم
#نهان_خانه


0

از مطلب :مرد پشت صحنه،از هدایت ترورها و قتلها تا فتنه ها...
.
در مسجد جوزستان،تفسیر قرآن میگفت،نزدیک انقلاب بازداشت شد و قبل از انقلاب!آزاد و رفت فرانسه و در کنار امام قرار گرفت.
.
#قرآن را با محور مبارزاتی و ..تفسیر به رای میکرد!شهید مطهری و بهشتی بارها اعتراض کردند!ساواک هم #سید_محمد_موسوی_خوئینی_ها را به جرم ارتباط با مجاهدین خلق بازداشت کرده بود!دقیقا زمانی که سازمان #مارکسیست و تغییر عقیده داده بود!
.
خوئینی ها،بارها #مطهری وشهید #مفتح را به دلیل تدریس در دانشگاه در زمان شاه،سرزنش میکرد!در جلسات تفسیرش،از عباس عبدی و ملکی،میرداماد وپیمان و خالقی(اصلاحطلبانی که بعد از انقلاب سفارت آمریکا را اشغال نمودند) و..تا #گودرزی طلبه ای جوان(رهبر گروهک #فرقان ) شرکت میکردند!
.
حتی یکبار خوئینی ها،مطهری را مصداق و یصدون عن سبیل الله نامید و گودرزی و دوستانش تحت تاثیر افکار او شدند! #عطریانفر میگفت گوردزی 20 سالش بود تفسیرات مبارزاتی از قرآن میکرد..! بعدا استاد مطهری و مفتح و #سپهد_قرنی را ترور و شهید نمودند،ولی ترور #هاشمی_رفسنجانی نافرجام ماند!
.
صباغیان،گروهک فرقان را نتیجه جلسات جوزستان و افکار شبه مارکسیستی موسوی خوئینی ها،میدانست!فرقان با مجاهدین خلق ارتباط داشتند وتا زمان دستگیری اعضا بازوی نظامی انها بودند..
.
قبل از انقلاب وقتی بازداشت بود،ملکی با همکاری مردم پول جمع کرد و برای خانواده او خانه ای خرید!بعد انقلاب،خوئینی ها،خانه را فرخت و به خانه باغ بزرگ و نجومی یکی از درباریان شاه انتقال داد و ساکن شد!
.
#ناطق_نوری میگفت در دادگاه از متمهان گروهک فرقان سوال کردم چگونه به نتیجه رسیدید که #استاد_مطهری را ترور کنید که انها گفتند ما تحت تاثیر جلسات مسجد جوزستان خوئینی ها قرار گرفتیم و عمل کردیم!
.
متن کامل در کانال #فرهنگ_پرواز موجود است.
.
#روز_معلم


3

آنارشیسم:

اقتدارگریزی، سروری‌ستیزی یا آنارشیسم (به انگلیسی:Anarchism) در زبان سیاسی به معنای نظامی اجتماعی و سیاسی بدون دولت، یا به طور کلی جامعه‌ای فاقد هرگونه ساختار طبقاتی یا حکومتی است.
آنارشیسم، برخلاف باور عمومی، خواهان «هرج و مرج» و جامعهٔ «بدون نظم» نیست، بلکه همکاری داوطلبانه را درست می‌داند که بهترین شکل آن ایجاد گروه‌های خودمختار است. طبق این عقیده، نظام اقتصادی نیز در جامعه‌ای آزاد و بدون اجبارِ یک قدرتِ سازمان‌یافته بهتر خواهد شد و گروه‌های داوطلب می‌توانند بهتر از دولت‌های کنونی از پس وظایف آن برآیند. آنارشیست‌ها به طور کلی با حاکمیت هرگونه دولت مخالفند و #دموکراسی را نیز #استبداد اکثریت می‌دانند (که معایبش کمتر از #استبداد_سلطنتی است). آنارشیسم شامل مخالفت با اقتدار یا هر گونه سازمان با ساختارهای طبقاتی در هر رابطه انسانی است و به سیستم #دولت محدود نمی‌شود و به عنوان یک تئوری بی‌تعصب، آنارشیسم تساوی در بسیاری از جریان‌های فکری را خواهان است. آنارشیسم یک تئوری جهان بینی خاص ارائه نمی‌دهد و مانند دیگر نظریه‌ها در حال تغییر است. آنارشیسم خود زیر نحله‌های پرشماری دارد، که جز در یکی دو اصل بنیادین شباهت چندانی با هم ندارند.مکاتب فکری آنارشیسم می‌تواند اساساً متفاوت باشد، به طور مثال آنارشیسم هر چیزی از فردگرایی مطلق تا جمع‌گرایی کامل را حمایت می‌کند. آنارشیسم معمولاً به عنوان ایدئولوژی چپ رادیکال در نظر گرفته می‌شود و بیشتر اقتصاد آنارشیستی و فلسفه حقوق آنارشیستی از تفاسیر ضد استبدادی کمونیسم، اقتصاد مشارکتی، سندیکالیسم و همکاری متقابل تأثیر گرفته‌است.
#ایرانیان #ایرانی_باش #ایران #غیرت #آنارشیسم #آنارشیست #کمونیست #کمونیسم #آنارکمونیست #جامعه_بدون_طبقه #مارکس #انگلس #مارکسیست #کارگر #انقلاب #انقلاب_کارگری #زحمتکش #طبقه_کارگر #طبقه_زحمتکش


2

کتابی مهم و بنیادی برای شناخت #فرهنگ و #هنر_مارکسیستی و به خصوص خود #گرامشی.
این کتاب بخش عظیمی از نوشته‌های فرهنگی آنتونیو گرامشی، #مارکسیست ایتالیایی را شامل می‌شود. مترجمان و نویسندگان معتبری همچون #حسن_مرتضوی، #اکبر_معصوم_بیگی، #فیروزه_مهاجر، #احمد_شایگان و #محمود_متحد در تدوین و ترجمه این کتاب نقش داشته‌اند. این #کتاب مهم را #نشر_آگه منتشر کرده است، ناشری که «کتابهای مهم» در کارنامه‌اش کم ندارد.
#معرفی_کتاب #ریویو_کتاب #راهنمای_کتاب #مارکسیسم


3

در ژانویه
۱۹۵۸میلادی، مائو زتونگ برنامه «جهش بزرگ به پیش» را به اجرا گذاشت که هدف آن جهش بزرگ در میزان تولیدات کشاورزی و محصولات صنعتی (به ویژه فولاد) بود.

بر اثر اجرای این برنامه، در یک فاجعه انسانی عظیم، حدود ۴۰ میلیون چینی در سال‌های قحطی جان خود را از دست دادند.

برخی گزارش‌ها که بعدها توسط لیو شائوچی، نفر دوم چین که در برهه‌ای به مخالف مائو تبدیل شده بود، در جلسه حزب کمونیست مطرح شد، نشان می‌داد که مردم از شدت گرسنگی به خوردن علف و پوست تنه درخت‌ها روی آوردند.

#مارکسیسم_لنینیسم
#مائوئیسم
#مارکسیسم
#لنینیسم
#جنبش_چپ
#حزب_توده
#شوروی
#استالین
#لنین
#مائو
#ایران_بزرگ_فرهنگی
#تونل_زمان
#چی_دادیم_چی_گرفتیم
#چی_بودیم_چی_شدیم
#تاریخ_در_تصویر
#تاریخ_در_عکس
#چپ
#چپ_گرایان
#سوسیالیسم
#مارکسیست


27

هدیه‌ای که جانم را گرفت!
استاد جامعه شناسی گرانقدر و عزیزم اقای #محمدحسین_علیمردانی با درک از دغدغه‌ای که در مورد افراد با گرایش چپ داشتم و نفرتی که از سوسیالیست ها داشتم هدیه‌ای را برای من در نظر گرفتند: #مارکسیسم در قدم اول !
حتی ان روز و هفته‌ای که از استادم این کتاب را دریافت کردم برایم چیز خاصی نبود تا وقتی که کتاب را تمام کردم!
تازه فهمیدم که مارکسیسم واقعی چیست!
تازه فهمیدم که اگر مارکس در زمان حکومت استالین بود با قاطعیت می‌گفت که من #مارکسیست نیستم !
#عدالت_اجتماعی در مانیفست حزب کمونیست به صورت خاصی به چشم میزند!
مانیفستی که فردریش انگلس و کارل مارکس در تاریخ رقم زدند و این مانیفست باید سرمشق و در کنار برنامه‌های راست گرایانی مثل من باشد.
باشد که استوار باشید!
@sharafodin.ir


0

.
آنها که فکر می‌کنند #شیطان طرفدار بدی و فرشته‌ها مدافع خوبی اند، عوامفریبی فرشته‌ها را می‌پذیرند… فرشته‌ها نه طرفدار خوبی، بلکه طرفدار #آفرینش پروردگارند. از سوی دیگر، شیطان تمام مفهوم منطقی دنیای #پروردگار را انکار می‌کند. … حاکمیت بر جهان میان شیاطین و فرشته‌ها تقسیم شده‌است. مصلحت جهان، اما، ایجاب نمی‌کند که این یک بر آن دیگری تفوق یابد… دنیا فقط به موازنهٔ قدرت نیاز دارد. اگر در روی زمین بیش از اندازه معنای مخالف ناپذیر وجود داشته باشد (حاکمیت فرشته‌ها) بشر زیر بار مسئولیت خرد می‌شود، اگر دنیا کل معنای خود را از دست بدهد (حاکمیت شیاطین) زندگی واقعاً غیرممکن می‌شود…
چیزهایی که ناگهان از معنای مفروض خود، از جایی که در نظم ظاهری امور به آنها اختصاص یافته محروم شوند (#مارکسیست تربیت شده در مسکو که به طالع اعتقاد دارد)، ما را به خنده می‌اندازند. به همین دلیل، خنده اساساً به حوزهٔ شیطان تعلق دارد.

#میلان_کوندرا


1

پول همه جهان-چه جهان انسانی و چه طبیعت راازارزشهای خود تهی کرده:پول جوهراز خود بیگانه شده ی کار انسان و هستی انسان است و این جوهربیگانه براوچیره میشود و او ان را می پرستد.
#مارکسیست#مانفیست#پرولتر#


0

بوی تعفن از همه جا شعله میکشد

ذاتا تمام قافیه هایم عفونی است

این شعر زخم کهنه ی چرکین درد هاست

ترکیده تاولی ،که پر از چرک خونی است

کرکس بجای قامت قمری گرفته است

در شهر روی نبض تن سیم برق را

گنجشک ها به سوگ کرک گریه میکنند

تنها درون چک چک باران اشک ها

خون روی سنگفرش خیابان نشسته است

دستان خشم روی تن مادری فقیر

تاول به روی صورتمان کبره بسته وُ

غم روی گونه های پدر میزند کهیر

این زندگی ماست همین چند خط تلخ

یعنی که دست های ترک دارِ کارگر

یعنی جنازه در وسط خانه مانده است

وقتی که فقر میخورد از کوبه ها به در

یعنی کسی نبود ببیند که زندگی

شکل جنازه ی متحرک گرفته است

یعنی برای درد دلم چاره ای نبود

وقتی که زخم روی تن مادرم نشست

باید ادامه داد ولی فکر خود کشی

مانند بختکی که در آغوش میکشد

راه نفس به سینه ی من را بریده و

در چشمهام صحنه ی خاموش میکشد
#محمد_جلیلی #مارکسیست #سوسیالیست #کمونیست #کارگر #کار #ادبیات #شعر_سیاسی #شعر #ادبیات_دیگر #داستان #اعتراضات_سراسری #غزل_پستمدرن #غزل_پست_مدرن


23

. - خب بهم بگو چی‌ می‌خوای؟
- بهم نگو چی باید بگم!
- بهت دستور ندادم،ازت درخواست کردم.
- از بس واضح است،نمی‌تونم بگم!
- خیلی پیچیده است.بگو ببینم منظورت چیه؟
- "خیلی احمقانه است."من دوست دارم همه به اندازه‌ی کافی داشته باشن که بخورن... نقطه اوج فیلمِ امیدِ فراوان(High Hopes)،جایی‌ست که سیریل نوشته‌ی پایین مجسمه‌ی #کارل_مارکس را با لحنی شگفت‌زده می‌خواند:«ﻓﻴﻠﺴﻮﻓﺎن ﺗﻨﻬﺎ ﺟﻬﺎن را ﺑﻪ ﺷﻴﻮﻩ‌های ﮔﻮﻧﺎﮔﻮن تفسیر ﮐﺮدﻩ‌اﻧﺪ.مساله اﻣﺎ ﺑﺮ سر دﮔﺮﮔﻮن ﮐﺮدن آن است.» در شکلی کوچک‌تر نوشته‌ی #مارکس،نمایشی از زندگی« شرلی» و «سیریل»،زوج #مارکسیست است.از بیان کلمات پرطمطراق،هیجانی،شعاری و...دوری کرده و آن‌ها را در زندگی واقعی خود به اجرا گذاشته‌اند.کلمات،تا جایی زیبا هستند که در عمل‌کردهای انسانیِ ما نقش ایفا کنند.باعث تغییر شوند.وگرنه،کتاب‌خانه‌ها بیشترین کلمات را در خود فشرده‌اند. «هیچ چیز انسانی با من بیگانه نیست»_کارل مارکس:

کارگردان،به ما می‌گوید: #سوسیالیست بودن و پرنسیب کارگری یعنی اعلام مسئولیت در قبال هر پدیده‌ای که اطراف ما در حال وقوع است.حساسیت به همه‌ی مسائل انسانی، به کالاوارگی و تحقیر روزانه‌ی انسان در شکل اشیاء و تجملات،به نابودی محیط زیست.
فیلم اعلان جنگی‌ست علیه #تاچریسم،علیه استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی و هر شکل از جنگ،علیه‌ی #ملکه و #پادشاه - زالوهای محبوبِ بنگاه‌های #بی‌_بی_سی و دیگر رسانه‌های هار.

فیلم به درستی می‌خواهد بگوید:سوسیالیست‌ها،انسان‌های خاص و دور از جامعه نیستند.هر کدام از ما که برای بشریت اعلام مسئولیت کرده‌ایم،که به جنگ،به مرگ کودکان،به فقر و بیکاری می‌گوییم نه و در عین حال به دولت‌ها وجناح‌های رنگی‌اشان متوهم نیستیم،به نحوی کارگری آگاه و سوسیالیست هستیم.ما می‌گوییم «نه»،چون باور داریم بر همین زمین سخت و زیبا،دنیای دیگری ممکن است...دنیایی شایسته‌ی انسان.

#امیدفراوان #امید_فراوان #مایک_لی

High Hopes (1988)
Director & Writer: Mike Leigh

#Highhopes #mikeleigh


3

#زایش_سرمایه_داری، از چشم انداز سده بیست و یکم
#هنری_هلر
ترجمه: #حسن_مرتضوی
نشر ثالث
۴۰ هزار تومان
۴۱۰ صفحه


این کتاب تکمله ای است شایسته برای نتیجه گیری از بحثی که هفتاد سال میان نظریه پردازان #مارکسیست و غیر مارکسیست جریان داشته است . این بحث به هیچ وجه از جنس مجادلات آکادمیک و فارغ از مشکلات و مسائل امروز نیست بلکه دقیق پرسشی که راهنمای آن است همان معضلی است که انسان امروزی با آن دست و پنجه نرم می کند : جامعه انسانی به کدام سو در حرکت است : تداوم ابدی سرمایه داری ، با فراز و نشیب های موقتی ؛ یا رکودی پایان ناپذیر و سقوط به قهقرا ؛ یا نه ، گذار سرنوشت ساز به سوسیالیسم


@salesspublication


1

.
👈 تفکر در قدرت خداوند 👉

امام صادق علیه السلام :

بیشترین عبادت ابوذر
تفکر نمودن و عبرت گرفتن بود.

خصال شیخ صدوق علیه الرحمة
.
.
.
#قدرت_خدا
#الله
#قادر
#زیبایی
#خلقت
#جشنواره_رنگها
#مادی_گرایان
#مارکسیست
#تفکر
#عبادت
#پوچ
#هدفمند
#منظم
#کهکشان
.
.
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#اللهم_العن_الجبت_و_الطاغوت_و_ابنتیهما_و_اتباعهم


5

مردان و زنان آزاده همیشه به عهد های خود پایبند هستند
#خسروگلسرخی
#خلق
#مارکسیست
#مولا
#مردانه_مردن_آرزو_ست


6

مثل این که درون پنجره ات

عکس یک باغ خودکشی بکند

یا درون اجاق یک خانه

بچه ی زاغ خودکشی بکند

قابل لمس نیست ، میدانی

پشت معنا جهان غمگینی ست

یک سیاهی درون تاریکی

بغض ها در سکوت سنگینی ست

بغض ما در میان پنجره ها

مثل هشتگ ، حجاب اجباری

مثل هشتگ برای آزادی

خودکشی با جنون ادواری... دارد از چشم هات میریزد

قطره های بلور ، میدانم

درد های من و تو مشترک است

زیر لب از تو شعر میخوانم

قابل لمس نیست میدانی

پشت معنا جهان زن خشکید

زیر رو بنده ، چشم های کبود

خون لب روی پیرهن خشکید

درد های من و تو مشترک است

رژ زدی .... ضربه در دهانت خورد

شعر گفتم که ضربه ی باتوم

روی نبض لبان من پژمرد

رد رژ روی مشت مانده و من

آخر شعر کنج دیوارم.

شعر باید به آخرش برسد

خشک شد خون روی سیگارم....
#محمد_جلیلی
#حجاب_اجباری #شعر #شعر_سیاسی #ادبیات #ادبیات_دیگر #کارگر #هنر #نجات_دهنده #مارکسیست #سوسیالیست #کمونیسم #کمونیست #کار #زن


33

پلاس کهنه ی اندیشه را دور باید انداخت
زمان بر مغز و پوست کهنگی میتازد امروز
چه کم داریم منو تو از درخت وسنگ بی مغز زمین ای دوست؛ بنگر، بنگر زمین هم پوست می اندازد امروز... #دین #خرافات #اسلام #سکولاریسم #سکولار #آتئیست #آگنوستیک #دین_زدایی #آزاد_اندیشی #رهایی #مارکسیست #کمونیست #ناباوری #دگماتیسم #نو_اندیش


0

The end of the page