#germinal

Instagram photos and videos

#germinal#skincare#spain#belleza#germinalalbania#germinalevents#bella#skincareroutine#healthylifestyle#madrid#albania#beautycare#summer#beautyaddict#Germinal#beautifulgirl#book#zola#bookstagram#facecare#healthyfood#beautifulwoman#Rostro#Belleza#emilezola#fashion#skin#EfectoFlash#PielPerfecta#lifting#cosmetics

Hashtags #germinal for Instagram

Live life to the fullest 💚and turn up with a martini on a Tuesday. 🍸Happy National Martini Day!


7

" Aux rayons enflammés de l'astre, par cette matinée de jeunesse, c'était de cette rumeur que la campagne était grosse. Des hommes poussaient, une armée noire, vengeresse, qui germait lentement dans les sillons, grandissant pour les récoltes du siècle futur, et dont la germination allait faire bientôt éclater la terre."
-Germinal, Émile Zola

#mannifestation #parcoursup #revolte #rennes2 #rennes #travailleurs #france #germinal #zola #quotes #light #onfire


0

Le nouveau boys band de 2k18 bientôt dans ta ville 🔥
Photo : @l.dlpr
#germinal #techno #rave #lille


1

Për një efekt të shpejtë dhe të thellë në lëkurë vijnë ampulat me Acid Hialuronik #Germinal!
Acidi Hialuronik është një substancë natyrale e trupit tonë, një " sfungjer molekular" i aftë për të kapur më shumë se 1000 herë peshën e tij në ujë. Me kalimin e kohës, është e nevojshme për ta forcuar përmes produkteve të jashtme.
Aplikimi i Germinal Hyaluronic Acid çdo ditë transformon lëkurën tuaj, rrudhat zbuten, lëkura duket më e re, e hidratuar, e butë dhe me shkëlqim.


0

Për një efekt të shpejtë dhe të thellë në lëkurë vijnë ampulat me Acid Hialuronik #Germinal!

Acidi Hialuronik është një substancë natyrale e trupit tonë, një “sfungjer molekular” i aftë për të kapur më shumë se 1000 herë peshën e tij në ujë. Me kalimin e kohës, është e nevojshme për ta forcuar përmes produkteve të jashtme.

Aplikimi i Germinal Hyaluronic Acid çdo ditë transformon lëkurën tuaj, rrudhat zbuten, lëkura duket më e re, e hidratuar, e butë dhe me shkëlqim. ➡️ Porosit tani & ne jua sjellim në adresën tuaj (linku në profil) 💬 Për pyetje dhe porosi na shkruani 😊


0

Per ju qe keni nisur pushimet ose do i nisni .... pervec produkteve GERMINAL ju dhurojme pak momente relaksi nga IBIZA 🇪🇸 @armina_mevlani @nevinashtylla @lediotelutem1 tuesday #tuesday #photooftheday #photograpy #morning #healthcare #summer #summertime #spain🇪🇸 #ibiza #ibiza❤️ #ibizalifestyle #ibizabeach #germinal#germinalalbania #germinalevents


3

Desde el 2005 estas! Y ahora más que nunca! #GERMINAL


1

What a perfect dinner plate 👌🏼 by @findingfullness. 💗Our Quinoa and Tumeric Crackers are looking more delicious than ever! 😋
.
.
Repost by @findingfullness I love my loaded lunch bowls and am always looking for the perfect crunch addition. @germinal.organic was nice enough to send me some of their vegan and gluten free crackers to try and I really like them, especially crumbled over a bowl of noms. These were the quinoa and tumeric crackers and I highly recommend! Paired with a Trader Joe’s salmon burger, roasted sweet potato, grilled zucchini, and goat cheese with green goddess dressing


17

¿Sabes como aplicar nuestras ampolletas Germinal? Limpia y desmaquilla tu rostro antes de aplicar el suero. Rompe la punta y vacía la ampolleta en la palma de la mano. Aplica el líquido con ligeros toques, dejando que la piel absorba bien el producto. En pocos minutos lucirás una piel suave, flexible y firme. ¿Aún no las has probado como base de maquillaje? ¡Son geniales! · #Germinal #AcciónInmediata #AcciónProfunda #EfectoFlash #PielPerfecta #Rostro #Belleza


1

🌝🌔Ju vini në shtëpi ne darke dhe jeni të lodhur dhe ajo qe doni, eshte vetem të shkoni për të fjetur, por së pari, ju duhet të kujdeseni per fytyren tuaj🌸 🌿 Rutinat e trajtimit te fytyres ne darke zakonisht jane shume te gjata dhe ju pertoni ti beni sic shkruhen neper tekste te ndryshme. 🏵️➡️➡️➡️Kjo është arsyeja pse Germinal ju propozon nje rutinë të darkes per lekuren tuaj që ju mund ta përfundoni në 10 minuta⏳⬅️⬅️⬅️ 📌Mbajeni shenim !💌 ‼️✅✳️Së pari, hiqni make up.
Pastroni të gjitha grimcat dhe papastërtitë që lëkura jonë ka qenë në gjendje të mbledhë gjatë gjithë ditës. Mblidhni flokët nga fytyra juaj duke bërë bisht dhe mos harroni të lani duart para se të filloni të hiqni make up. ‼️✅✳️ Perdorni tonik
Kur pastroni fytyrën ju mund të zbuloni skuqje dhe merrni acarim nëse nuk aplikoni tonik. Kjo është për shkak se pH i lëkurës është i paekuilibruar dhe ne kemi nevojë për pH të kthehet në nivelet e tij të zakonshme.

Është e rëndësishme që të zgjidhni një tonik sipas llojit të lëkurës tuaj. ‼️✅✳️Ushqeni lekuren tuaj
Ky është hapi i fundit, dhe ndoshta ai që nuk doni të bëni për shkak se pertoni. Ushqimi i lëkurës gjatë natës ndihmon në procesin e rigjenerimit të qelizave, që ndodh gjatë kohës që flemë. Përveç kësaj, nëse aplikojmë një krem ​​ushqyes ne darke, ditën tjetër do të zgjoheni me fytyrën më të shkëlqyeshme dhe të qetë.

Megjithatë, aplikimi e kremit mund të na japë dhe idene sikur ndoshta lekura juaj e sapopastruar do behet perseri e yndyrshme. Askush nuk dëshiron të shkojë në gjumë me një fytyrë me yndyre, apo jo❓➡️➡️➡️📌 Prandaj, GERMINAL NUTRITION NIGHT mund të jetë zgjidhja perfekte.💎 Perhapeni ne fytyren tuaj duke masazhuar lehte. Mos harroni të aplikoni atë edhe në qafë , zona shumë e harruar që gjithashtu ka nevojë për kujdes gjatë natës.

Gjume te embel nga germinal 😌😌😴😴🌹💤💤
Germinal Albania #skincareroutine #skincare #bella #belleza #beautycare #beautyaddict #healthylifestyle #spain🇪🇸 #madrid #dermatology #cosmetics #cosmetique #fashion #toledo #elescorial #germinal #germinalalbania #germinalevents @armina_mevlani @nevinashtylla @lediotelutem1 @mujeres_germinal


2

Splurging isn't so bad when your favorite guilty pleasures are gluten-free. 🍇😋🥝Happy National Splurge Day!


12

...
📚Mumu söndür düşlerimin rengini görmeye ihtiyacım yok.
...
📚Insan güçlü olmadığı zaman akıllı olmak zorundadır.
...
#Kitapyorumum ✔️19.yy başlarında Fransanın kuzeyinde bir maden kasabasında filizlenen düzene karşı koyma grevi kitabımızın konusudur.
...
✔️Natüralist bakış açısıyla kaleme alınan #germinal ilk işçi romani olarak tarihe geçmiştir.
...
✔️Ter, kan, açlık ve gözyaşıyla yoğrulmuş işçi sınıfının greve çıkan zorlu hayat mücadelesini konu alan #zola sınıf farkını derin gözlemleriyle gözler önüne seriyor.
...
✔️500 sayfalik kitapta açlık ,yokluk çaresizlik ve zorlu çalışma koşulları ile mücadele eden maden işçisi kasabalilarin hazin sonunu bir çırpıda okuyacaksınız.
...
✔️Germinal;filizlenen fikir tohumları demek sevgili dostlar.gercek bir hayat hikayesi olmasi dolayısıyla beni cok etkiledi şiddetle tavsiye ederim.
...
🍦🍉🍒🍓
Kitap oku fotoğraf çek
@emelbejanokur teşekkürler 🍦
Galerisini takip etmelisiniz. 🍦
⏩🌎tag  @kitapokufotografcek
⏩🌎etiket #kitapokufotografcek
Fotoğraflarınızda etiketimizi kullanın vakit buldukça yayınlarız. Gizli hesap iseniz mesaj atın
#kitap#book#kitapyorumu#neokudum#okudumokuyun#kitapaski#kitapsizasla#bookstagram#kitapyurdu#okumadanuyuyamam#kitaplik#1kitap1foto#1kitap1dunya#1foto#emilezola#germinal #neokudum #Okudumbitti
#altinicizdiklerim


1

#neokudum #Okudumbitti
#altinicizdiklerim ...
📚Mumu söndür düşlerimin rengini görmeye ihtiyacım yok.
...
📚Insan güçlü olmadığı zaman akıllı olmak zorundadır.
...
#Kitapyorumum ✔️19.yy başlarında Fransanın kuzeyinde bir maden kasabasında filizlenen düzene karşı koyma grevi kitabımızın konusudur.
...
✔️Natüralist bakış açısıyla kaleme alınan #germinal ilk işçi romani olarak tarihe geçmiştir.
...
✔️Ter, kan, açlık ve gözyaşıyla yoğrulmuş işçi sınıfının greve çıkan zorlu hayat mücadelesini konu alan #zola sınıf farkını derin gözlemleriyle gözler önüne seriyor.
...
✔️500 sayfalik kitapta açlık ,yokluk çaresizlik ve zorlu çalışma koşulları ile mücadele eden maden işçisi kasabalilarin hazin sonunu bir çırpıda okuyacaksınız.
...
✔️Germinal;filizlenen fikir tohumları demek sevgili dostlar.gercek bir hayat hikayesi olmasi dolayısıyla beni cok etkiledi şiddetle tavsiye ederim.
...
#kitap#book#kitapyorumu#neokudum#okudumokuyun#kitapaski#kitapsizasla#bookstagram#kitapyurdu#okumadanuyuyamam#kitaplik#1kitap1foto#1kitap1dunya#1foto#emilezola#germinal


22

Frente al envejecimiento cutáneo es primordial mantener unos niveles de hidratación y nutrición constantes. El colágeno y elastina es un principio activo muy eficaz contra los primeros signos de envejecimiento, y puedes encontrarlo en Germinal Acción Profunda, que regenera y nutre la piel reduciendo considerablemente las primeras arrugas. #Germinal #AcciónProfunda #EfectoFlash #PielPerfecta #Rostro #Belleza


0

Las AMPOLLAS DOBLE EFECTO FLASH de Mujeres Germinal son un vitalizador instantáneo especial para pieles que requieren un tratamiento tensor más intenso.
Sus extractos de Ginseng y Semillas de Trigo borran al instante las huellas de fatiga del rostro, se atenúan las arrugas gracias a su efecto lifting y da a la piel un aspecto suave, flexible y terso.

#FarmaciaDelNero.
#ampollasefectoflash#ampollas#germinal#dobleefecto#efectoflash


0

Os recordamos que seguimos con toda la línea de Germinal con 50% descuento en la segunda unidad durante todo el mes. * Excepto #Germinal acción inmediata 1 ampolla.
.
#salud #belleza #farmacia #mujeresgerminal @mujeres_germinal


0

Hay un must que seguro que no falta en los días de verano: ¡tus gafas de sol! Recuerda proteger tu rostro con Hidraplus y su FPS 30. ¡Un producto básico en tu cuidado diario!
#germinal
#MujerGerminal
#beauty #bodycare #skincare #skin #belleza #instabeauty #sun #proteccionsolar #summer #verano #primavera #spring #sunglasses


2

Conoces la línea Hidraplus de Germinal con ácido hialurónico?
Crema facial y contorno de ojos, con un 50% de descuento en la segunda unidad, y la promoción puedes combinarla con cualquier otro tratamiento de Germinal!!
#germinal #hidraplus #acidohialuronico #hyaluronicacid #dermo #dermofarmacia #dermocosmeticos #dermocosmetica #cosmetica #farmacia #farmaciaplazaespana #palma #mallorca #palmademallorca #promo #promocion #promociones @mujeres_germinal


1

"... you were born in the coal, you hacked away at the seam, and you asked no questions; whereas nowadays there was something in the air which gave the miners ideas." #cărțietc


7

Now that the sun is strong is a MUST for every age to use sun protection! I love my spf30 from @germinal_albania and i use it everyday before makeup! Find them in pharmacy.
@mujeres_germinal


160

Happy Father's Day! 😊Dads love their breakfast bars💙


6

Gjelberimi 🍀☘️eshte burim oksigjeni! Oksigjeni eshte burim jete! Kurse per oksigjenimin e lekures suaj zgjidhni GERMINAL OXYGENANTE per nje lekure te shendetshme qe rrezaton jete! 🌞🍀#youth #young #beautycare #beautyaddict #green #bella #facecare #spain🇪🇸 #albania #healthylifestyle #beautifulwoman #germinal #germinalalbania #germinalevents


0

Beni dicka te ndryshme kete fundjave nderkohe qe jeni ne plazh .... lexoni dicka te bukur e kujdesuni per bukurine e lekures suaj 😊.... Keep Ithaka always in your mind.
Arriving there is what you are destined for.
But do not hurry the journey at all.
Better if it lasts for years,
so you are old by the time you reach the island,
wealthy with all you have gained on the way,
not expecting Ithaka to make you rich..... Ο Kaβάφης#ithaca #skincare #skincareroutine #summer #bella#belleza #beautyaddict #beautycare #sea #summervibes #poem #cavafy #greece #spain🇪🇸 #albania #madrid #ithaca #germinal #germinalalbania #germinalevents


1

Ama yavaş yavaş o da bu büyünün etkisine kapılıyordu. Hayal günü harekete geçiyor, sihirli umut dünyasına dalarak gülümsemeye başlıyordu. Bir saatliğine de olsa o iç karartıcı gerçeklikten uzaklaşmak ne hoştu! İnsan hayvanlar gibi sürünerek yaşadığında, asla elde edemeyeceği şeylerin tadını çıkaracağı yalanlara sığınmalıydı.
***
#book #bookstagram #bookaddict #booklove #booklover #tavsiyekitap #okumakeyfi #kitapoku #kitapsever #kitap #insta_book #books #bookworm #bookworld #tavsiyekitap #bookaddiction #bookish #kitapoku #kitapkurdu #felsefe #kitapkurdu #kitaplar #kitapaşkı #kitapalıntıları #kitaplariyikivar #kitapsevgisi #kitapkokusu #kitapokur #kitapokumak  #kitapokumakgüzeldir #edebiyat #felsefe #germinal #emilezola


1

Natural makeup? Healthy skin, young and hydrated? Lifting where make up stands better? Blisters of GERMINAL effect maquillaje are the best choise! You have scored three goals in one shoot ⚽️( hydrate, lifting, make up all in one blister) Make up natyral? Lekure e ushqyer, dhe e fresket dhe e hidratuar? Lifting ku make up qendron me bukur? Ampulat GERMINAL efecto maquillaje .....@lediotelutem1 @armina_mevlani @mujeres_germinal #bella #belleza #beautycare #beautyaddict #spain🇪🇸 #madrid #beautifulgirl #beautifulwoman #germinal #germinalalbania #germinalevents


2

Serum facial cuidado intensivo i linjes GERMINAL eshte nje aleat i bukurise se lekures suaj 🌹🌼 perdoreni ate ne mengjes ose ne darke #bella #belleza #skincare #skincareroutine #beautycare #beautyaddict #beautifulgirl #spain🇪🇸 #madrid #healthyfood #healthylifestyle #fruit #health #cosmetics #facecare #albania #tirana #germinal #germinalalbania #germinalevents


0

Miremengjes 🍀🌼🌞Ju rekomandojme te perdorni ampulat me acid hyaluronik ne mengjes 🦋🌼 keshtu qe lekura juaj te qendroje e hidratuar pergjate gjithe dites. Aplikoni permbajtjen e ampules me acid hyaluronik ne lekuren e fytyres suaj duke perfshire edhe konturin rreth syve. Sapo permbajtja e saj te jete absorbuar , aplikoni kremin e dites dhe lekura juaj do te qendroje ne gjendje perfekte per tju shoqeruar gjate gjithe dites 🌹💋#skin #skincare #skincareroutine #facecare #cosmetics #lifting #healthylifestyle #healthychoices #summer #hydration #bella #belleza #spain🇪🇸 #beautyaddict #albania #madrid #tiranapost #germinal #germinalevents #germinalalbania


2

🍃🌸HELLO EVERYONE🌸🍃
#darkness #a #germinal #amazing


2

We’re leeking all the secrets 🙊with this beautiful leek soup by 😍@alison__wu which you can spice up even more with our yummy turmeric crackers!😋
.
.
.
Repost by @alison__wu: Headed off to LA for a long weekend with my husband (today's our 5-year dateiversary!), but enjoying some pre-departure gazpacho on this 85° fall day! ☀️🍂 Super simple to make: I roasted about 2 pints of sungold tomatoes tossed in avo oil, salt and pepper for an hour at 250°. Let cool completely then blend with 2 peeled cucumbers, 3-4 sweet or bell peppers, 1/3 cup lemon juice, 1/2 cup basil, 1 jalapeño, 1 tsp red chili flakes, 2 tsp salt and lots of black pepper. Strain through a mesh sieve after blended. I topped mine with home sprouted then toasted seeds, microgreens, chives and extra tomatoes. #WuHaus


14

¡Ya es viernes! Día de relajación y cuidado de la piel, consiéntete con Germinal Acción Profunda y luce increíble todo el fin de semana #Germinal #AcciónProfunda #EfectoFlash #PielPerfecta #Rostro #Belleza


0

Brevemente no @maatmuseum !!!
Germinal - O núcleo Cabrita Reis na Coleção de Arte Fundação EDP #joaoferromartins #gilheitorcortesao #galeriamunicipaldoporto #maatmuseum #germinal


0

Menyra me e mire per tu mbrojtur eshte sulmi!! 💢🔱 koleksioni GERMINAL ndihmon qelizat e lekures suaj ne menyre qe mosha mos ta fitoje betejen 🌟🌹#skincareroutine #skin #skincare #skinsummer #healthylifestyle #healthyfood #healthy #healthychoices #lifting #bella #belleza #fashion #fashioninspiration #spain🇪🇸 #albania #madrid #tirana #tiranapost #germinal #germinalalbania #germinalevents


5

La natura che si assapora ad ogni morso.
Il bio che vuoi tu racchiude la ricercatezza delle materie prime per regalarti la bontà e l’autenticità della natura in ogni momento della giornata.
L’albicocca: frutto di stagione, dolce e saporito, ma dal gusto delicato come la composta delle nostre crostatine.

Nutri la tua salute...con gusto!

The nature should be tasted at every bite!
The organic that you want contains the refinement of raw materials giving you the goodness and authenticity of nature at any time of the day.
Apricot is an example of seasonal fruit, so delicate and tasty without taking away sweet daily pleasures.

Nourish your health...with taste!

#germinalbio #germinal #bio #organic #food #foodie #apricot #fruit #freshfruit #spring #natural #taste #healthyfood #healthyeating #foodpic #instafood #delicious #eat #eating #favorite #foodgasm #foodpic #foodpics #sharefood #instagood


2

Hoy puedes hacerte un diagnóstico de piel y masaje facial en nuestra farmacia gratuito con la asesora del laboratorio GERMiNAL !!!!! Y además tenemos 15% de descuento en todos los productos germinal y 50% de descuento en la segunda unidad!!!!!!!! Quien se viene a prepararse para el finde??????? #farmaciamontedelpilar #germinal #findesemana


1

Le petit classique abrégé reçu hier ! Il me tentait beaucoup car mes 4eme ont bien accroché cette année sur le groupement de textes extraits de Germinal. Cela ne présage pas de ceux de l'an prochain je sais bien, mais j'ai envie de tenter avec eux l'expérience du classique abrégé. Hâte de voir donc quels passages figurent dans cette édition de @ecoledesloisirs et comment le tout est lié.
C'est vrai qu'à 5 euros (plus coûteux que l'oeuvre intégrale donc) on joue gros : éviter l'effet pavé (fatal chez un élève) ET restituer sans trahir le texte de Zola.
Et chez vous, un classique ça s'abrège ? 🙊 Vous avez déjà tenté ? .
.
.
.
.
.
#instalivre #book #bookstagram #books #bookcover #educationnationale #education #enseignant #enseignement #college #bookworm #bookpassion  #passionlivres #booknerdigans
#booknerds #litterature #livreaddiction #classic #ecoledesloisirs #germinal #zola #teamprof #teacher #prof #professeur #teachersfollowteachers #teachers #profdefrançais


2

Te recomendamos utilizar las ampolletas de Ácido Hialurónico por la mañana para que tu rostro esté hidratado todo el día. Aplica el contenido de la ampolleta a toques por todo el rostro, incluyendo el contorno de ojos. Una vez absorbida, aplica tu hidratante diario y tu piel estará lista para acompañarte perfecta todo el día. ··· #Germinal #AcciónProfunda #AdiósArrugas #RejuveneceHoy #Belleza #Rostro #Piel #ÁcidoHialurónico #AntesYdespués #RostroYcuello


1

You're always scoring 🙌🏼when you've got your Germinal Organic crackers, so grab your guac and score away!🥑


7

Ampulat acid hyaluronik GERMINAL jane burim hidratimi per lekuren e fytyres suaj, qe ajo te mos humbasi forcen dhe bukurine e saj. Ato mbushin rrudhat siperfaqsore te mimikes dhe me ndihmen e acideve yndyrore arrin te shkojne der ne shtresat me te thella te lekures suaj. Do i provoni?? 😉#skincare #skincareroutine #skin #facecare #bella #belleza #healthyfood #healthylifestyle #spain🇪🇸 #madrid #albania#lifting #albaniangirls #tiranapost #tirana #tiranalifestyle #tiranalifestyle #germinal#germinalalbania #germinalevents


4

¡Nunca dejes de irradiar belleza con Germinal de tu lado! · #Germinal #FraseDelDía #EfectoFlash #PielPerfecta #Rostro #Belleza


0

We know that you love Germinal 🤩 Ampulat tona jane STAR 🌟🌟PRODUCT🌟🌟! Por cila nga ampulat eshte e preferuara juaj? Luani ruleten dhe komentoni cila nga ampulat eshte e preferuara juaj? #skincareroutine #skincare#beauticare #facecare #lifting #skinsummer #germinal #germinalalbania #germinalevents @colis_farmaci @farmacikazanxhi @farmacidaja @farmaci_agimi @farmacity.al @farmaimi @farmaciagimi1 @farmaci_nova_pharma @farmaciirmaprifti @farmaci_edira @arjolacelaj @bioparafarmaciafranceze2016 @biosafarma @farmacihelga


1

Un momento di golosità solo per te?

In #CasaGerminalBio ci siamo lasciati sorprendere dalla vivacità delle gocce di cioccolato che impreziosiscono questo goloso snack, ideale per soddisfare il tuo desiderio di benessere quotidiano.
Concediti una merenda naturalmente gustosa.
Nutri la tua salute…con gusto!

#germinalbio #germinal #bio #organic #health #veggie #veggy #healthylifestyle #delicious #snack #break #time #organicfood #food #foodie #natural #healthyfood #healtheating #foodpic #instafood #delicious #eat #eating #favorite #foodgasm #foodpic #foodpics #sharefood


2

⛔️⛔️SORTEO CERRADO!⛔️⛔️ Unido al vídeo del canal principal del GRWM que hice con @mujeres_germinal, vamos a hacer un SORTEO NACIONAL para España en el que podréis ganar:
- Crema Hidratante. Hidraplus Ácido Hialurónico.
- Contorno de Ojos Bolsas y Ojeras.
Para participar solo tenéis que:
• Seguirme a mi @toks_amy
• Seguir a @mujeres_germinal
• Etiquetar a 3 amigas!
El sorteo durará hasta el Domingo 17 de junio.
¡Mucha suerte a todas!
.
.
.
#sorteo #giveaway #germinal #belleza #cremas


167

Zavallı insanlar makinelerde yem gibi öğütülüyor, işçi mahallelerindeki daracık izbelere hayvanlar gibi tıkılıyor, büyük işletmelerce kuralına uydurulan kölelik sayesinde, emekçi halk, milyonlarca kafa ve kol, sırf bin kadar sömürücü tembel, el bebek gül bebek yaşasın, servetlerine servet katabilsin diye, asker gibi çalıştırılıp yavaş yavaş tüketiliyordu....
Émile Zola ● Germinal
#émilezola #germinal kitap #okumak #kitaplar #kitapoku #kitaptavsiyesi #kitapaşkı #kitapsever #kitapsaati #kitapsevgisi #instabook #kitapkurdu #neokuyorum #book #read #bookshelf #instakitap #vscobooks #bookstagram
#tavsiyekitap


0

🎊 INAUGURACIÓN 🎊
Ven a conocernos!! Tenemos muchas ofertas y regalos preparados 🙈

#farmacia #inauguración #regalos #eucerin #atashi #bioderma #isdin #mustela #suavinex #germinal #sensilis #santandreudelabarca


0

Miners fighting to overthrow the bourgeoisie - check
Poverty, misery, suffering - check
.
"For half an hour the pit gulped down these meals, in more or less greedy mouthfuls, depending on the depth of the level they were bound for, but without ever stopping, always hungry, its giant bowels capable of digesting a nation." - this is how Zola describes the miners descending into the pit.
His description of the movement of masses is impressive.
.
#currentlyreading #citescacum
.
.
.
#bookstagram
#bibliophile #bookworm #igreads #booklove #instareads #booknerd #instabooks #igbooks #bookgeek #bookaholic #libraryofinstagram #bookphotography #booksofinstagram #ilovebooks #totalbookworm #readingisessential #bookishfeatures #booksbooksbooks #personallibrary #germinal #zola #emilezola #bookstagramfeature #cecitesc #cititoridinromania #met_createchange #bookishfeature


1

おはようございます。本日も11:00オープンです。
#bootsbell#ブーツベル#靴修理
#germinal
#四条河原町#京都
#鞄修理#合鍵#電池交換#中古靴販売
#shoerepair#shoestagram#instagood
#ヒール修理#ブーツ修理#ヒール#靴
#スニーカー修理#カスタム
#あしもと倶楽部 〜BOOTSBELL/ブーツベル〜
〒600-8001
京都府京都市下京区四条通小橋西入ル真町88,86ユーイットゥ池善ビル1F
075-213-2400


0

The end of the page