#travels

Instagram photos and videos

#travels#travelblogger#travelphotography#traveltheworld#travelingram#traveller#travel#travelling#travelgram#wanderlust#traveladdict#tourist#travelblog#vacation#traveldiaries#mytravelgram#tourism#traveler#instapassport#traveling#travelphoto#travelpic#instatravel#igtravel#trip#adventure#passionpassport

Hashtags #travels for Instagram

Just You and Me..😎
#orbisify#orbisifycom


1

The charming old town square


2


1

Цвет настроения зеленый🍏 И немного синий😝


1


1

Tag dan ajakin temenmu kesini gaes 😁
.
.
📍Ramang Ramang Maros, Makassar
.
.
Dazzling #travellerindokece
By @anggaaaaar


1

After a four mile hike in the backcountry, we were rewarded with the north side of the Maroon Bells. Not commonly photographed from this angle, this shows the Minehaha Gulch that feeds Crater Lake.


1

Casa del Arbol, Banos. :p


2

Naples
Qyteti në Itali
Napoli, një qytet në jug të Italisë, ulet në Gjirin e Napolit. Pranë është Mount Vesuvius, vullkani ende aktiv që shkatërroi qytetin romak pranë Pompeit. Që daton në mijëvjeçarin e dytë BC, Napoli ka shekuj të artit dhe arkitekturës së rëndësishme. Katedralja e qytetit, Duomo di San Gennaro, është e mbushur me afreske. Destinacione të tjera të rëndësishme përfshijnë Pallatin Mbretëror bujar dhe Castel Nuovo, një kështjellë të shekullit të 13-të.
Qyteti ka shumë vëren kisha, duke përfshirë zbukurime Gésu Nuovo dhe Gotik Santa Chiara. Pio Monte della Misericordia shtëpi kisha pikturë baroque Caravaggio "Shtatë Veprat e Mëshirës". Muzeu Arkeologjik Kombëtar është i njohur për artin e saj romak dhe antikitetit. Via Toledo është një lagje elegante tregtare që kufizohet me lagjen Spanjolle. Qendra historike ndahet në dy nga rruga më e famshme e Napolit: Spaccanapoli me ngjyra, të mbushura me njerëz. I njohur si vendlindja e picerisë dhe spagetit, Napoli gjithashtu ofron një shumëllojshmëri të specialiteteve të detit.

Address :
Rruga "Pjeter Bogdani" Nr.14 ( ish.Blloku )
#tirana , #albania
Phone: +35544813176
Web: www.zerog.al

#napoli #italia #travel #adventure #wanderlust #vacation #travelgram #explore #holiday #travels #traveler #traveller #traveling #travelling #travelphotography #travelingram #travelblog #travelblogger #traveladdict #exploretocreate #passionpassport #tourism #mytravelgram #instapassport #tourist #traveltheworld #wander #vacations


1

— ᴷᴵᴹ ᶜᴬᴸᴵˣ▼
april 5, 1995. 2wenty 2wo. switch. boy kisser. egotistic bitch. 5’9”. daegu boy. “suck me” hateful. kinky fag. might have a spanking kink. “little slut” doesn’t like attitude. won’t hesitate to beat your ass. multiple personalities. COMMENT YOUR NAME LBL FOR TBH AND RATE.


1

Dubai
Qyteti në Emiratet e Bashkuara Arabe
Dubai është një qytet dhe emirate në Emiratet e Bashkuara Arabe të njohura për pazar luksoz, arkitekturë ultramodern dhe një skenë të jetes se natës. Burj Khalifa, një kullë e gjatë 830 metra, dominon horizontin e mbushur me rrokaqiell. Në këmbët e saj qëndron Dubai Shatërvan, me avionë dhe dritat koreografi në muzikë. Në ishujt artificialë, vetëm në det të hapur është Atlantis, The Palm, një vendpushim me ujë dhe parqe detare-kafshësh.

Dubai
City in the United Arab Emirates
Dubai is a city and emirate in the United Arab Emirates known for luxury shopping, ultramodern architecture and a lively nightlife scene. Burj Khalifa, an 830m-tall tower, dominates the skyscraper-filled skyline. At its foot lies Dubai Fountain, with jets and lights choreographed to music. On artificial islands just offshore is Atlantis, The Palm, a resort with water and marine-animal parks.

Address :
Rruga "Pjeter Bogdani" Nr.14 ( ish.Blloku )
#tirana , #albania
Phone: +35544813176
Web: www.zerog.al

#dubai #unitedarabemirates #travel #adventure #wanderlust #vacation #travelgram #explore #holiday #travels #traveler #traveller #traveling #travelling #travelphotography #travelingram #travelblog #travelblogger #traveladdict #exploretocreate #passionpassport #tourism #mytravelgram #instapassport #tourist #traveltheworld #wander #vacations


0

Valletta
Kryeqyteti i Maltës
Valletta (ose Il-Belt) është kryeqyteti i vogël i kombit ishull mesdhetar të Maltës. Qyteti i rrethuar me mure u krijua në 1500 në një gadishull nga Knights of St. John, një urdhër katolik romak. Është i njohur për muzetë, pallatet dhe kishat e mëdha. Përkujtimore barok përfshijnë Co-Katedralen e Shën Gjonit, e brendshme e të cilit është e pasur dhe shtëpia e kryeveprës së Caravaggio "Kreu i Prindërve të Shën Gjonit". Valletta
Capital of Malta
Valletta (or Il-Belt) is the tiny capital of the Mediterranean island nation of Malta. The walled city was established in the 1500s on a peninsula by the Knights of St. John, a Roman Catholic order. It’s known for museums, palaces and grand churches. Baroque landmarks include St. John’s Co-Cathedral, whose opulent interior is home to the Caravaggio masterpiece "The Beheading of Saint John." Address :
Rruga "Pjeter Bogdani" Nr.14 ( ish.Blloku )
#tirana , #albania
Phone: +35544813176
Web: www.zerog.al

#malta #valletta #travel #adventure #wanderlust #vacation #travelgram #explore #holiday #travels #traveler #traveller #traveling #travelling #travelphotography #travelingram #travelblog #travelblogger #traveladdict #exploretocreate #passionpassport #tourism #mytravelgram #instapassport #tourist #traveltheworld #wander #vacations


0

Ateshgah, often referred to as the Fire temple of Baku, is situated just outside the city in the town of Surakhani. The temple has served as place of worship for Zoroastrians and resting place for Indian merchants travelling on the Silk Roads. This door must have been a sight for sore eyes for weary merchants and pilgrims who at the time couldn’t wait to get inside and rest.
.
.
.
.
#ateshgah #baku #azerbaijan #door #temple #history #zoroastrian #architecture #architecturephotography #architectureporn #architecturelovers #ancient #historic #brick #instagood #instamood #beautiful #beautifuldestinations #instatravel #travel #travelphotography #travelblogger #traveller #travelling #world #traveldiaries #travelgram #travels #traveltheworld #explore


73

Some days you get to visit places you've dreamed of seeing your whole life. 🇨🇳


25

What I feel about this city. 🇨🇳


37

Taiwan's most prominent land mark.
.
📍Taipei 101, 🇹🇼


29

this is the best place to spend your holiday in a vast protected forest around the sea.
are you interested?
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
!!visit the Bali island and book right now
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ➖➖
👀🔹Need more interesting information ?
🌴🔹rentcar and tour service
🚙🔹package tour
💖🔹package honeymoon
🏩🔹 hotel voucher
📞🔹 phone +6287823289077
📱🔹whatsapp +6285792303118
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🕹️ Explore Bali and the island around bali
🏖️️ Explore nusa penida island
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
📧 allbalitrip@gmail.com
NOTE : RENT CAR & TOUR SERVICE 🚙
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ share your amazing moment with us.!!
.. ..
#tripbaliisland #balitripisland #adventure #traveltheworld #traveladdict #vacation #earthpix #lifeofadventure #discoverearth #theworldguru#awesomeearth #wanderer #neverstopexploring #natgeotravel #travelphotography #beautifuldestinations #passionpassport #dametraveler #stayandwander #exploremore #travelingram #traveldiaries #wanderlust #travels #travelgram #travelblogger #travelawesome #exploring #globetrotter #instagram


0

Ulun Danu Batur Temple is an important Balinese Hindu temple in Kintamani, central Bali. It's also called ‘Pura Batur’ or ‘Batur Temple’ for short. The temple is the second most significant mountain temple after the Besakih Temple complex. Ulun Danu Batur sits at the southwestern rim of the vast caldera of Mount Batur. It features around nine majestic temples within its complex. There's also over 200 different shrines and pavilions inside.
📸beautiful pic by: @tacolayover
📍location: Ulun Danu Batur Temple, Kintamani, Bali.
.Love n peace.
💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
!!visit the Bali island and book right now
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ➖➖
👀🔹Need more interesting information ?
🌴🔹rentcar and tour service
🚙🔹package tour
💖🔹package honeymoon
🏩🔹 hotel voucher
📞🔹 phone +6287823289077
📱🔹whatsapp +6285792303118
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🕹️ Explore Bali and the island around bali
🏖️️ Explore nusa penida island
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
📧 allbalitrip@gmail.com
NOTE : RENT CAR & TOUR SERVICE 🚙
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ share your amazing moment with us.!!
.
.

#tripbaliisland #balitripisland #adventure #traveltheworld #traveladdict #vacation #earthpix #lifeofadventure #discoverearth #theworldguru#awesomeearth #wanderer #neverstopexploring #natgeotravel #travelphotography #beautifuldestinations #passionpassport #dametraveler #stayandwander #exploremore #travelingram #traveldiaries #wanderlust #travels #travelgram #travelblogger #travelawesome #exploring #globetrotter #instagram


1

activity now pick up
Good morning Bali..
Have a nice day..
Let's visit the bali island.
An amazing best trip with us.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
!!visit the Bali island and book right now
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ➖➖
👀🔹Need more interesting information ?
🌴🔹rentcar and tour service
🚙🔹package tour
💖🔹package honeymoon
🏩🔹 hotel voucher
📞🔹 phone +6287823289077
📱🔹whatsapp +6285792303118
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🕹️ Explore Bali and the island around bali
🏖️️ Explore nusa penida island
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
📧 allbalitrip@gmail.com
NOTE : RENT CAR & TOUR SERVICE 🚙
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ share your amazing moment with us.!!
.. .. #tripbaliisland #balitripisland #adventure #traveltheworld #traveladdict #vacation #earthpix #lifeofadventure #discoverearth #theworldguru#awesomeearth #wanderer #neverstopexploring #natgeotravel #travelphotography #beautifuldestinations #passionpassport #dametraveler #stayandwander #exploremore #travelingram #traveldiaries #wanderlust #travels #travelgram #travelblogger #travelawesome #exploring #globetrotter #instagram


0

will be coming soon on the bali island of spectacular buildings.

This statue of Hindu god Wisnu under construction in Bali is set to be one of the largest in the world!
.
One of world’s biggest statues, Garuda Wisnu Kencana, is currently under construction in Bali, and it’s already looking impressive. Slated for completion in September 2018, the gigantic monument of the Hindu God of providence Wisnu riding the mythical bird Garuda will be around 120m high (including a concrete pedestal) and 64m wide. To put this in perspective, New York’s Statue of Liberty stands at 93m. The Spring Temple Buddha monument in Henan, China will, at 128m retain its status as the tallest statue in the world.
.
Photo Credit: @gunarta
.
▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂
Share your amazing photos while living in Bali.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
!!visit the Bali island and book right now
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ➖➖
👀🔹Need more interesting information ?
🌴🔹rentcar and tour service
🚙🔹package tour
💖🔹package honeymoon
🏩🔹 hotel voucher
📞🔹 phone +6287823289077
📱🔹whatsapp +6285792303118
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🕹️ Explore Bali and the island around bali
🏖️️ Explore nusa penida island
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
📧 allbalitrip@gmail.com
NOTE : RENT CAR & TOUR SERVICE 🚙
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ share your amazing moment with us.!!
...
...
#tripbaliisland #balitripisland #adventure #traveltheworld #traveladdict #vacation #earthpix #lifeofadventure #discoverearth #theworldguru#awesomeearth #wanderer #neverstopexploring #natgeotravel #travelphotography #beautifuldestinations #passionpassport #dametraveler #stayandwander #exploremore #travelingram #traveldiaries #wanderlust #travels #travelgram #travelblogger #travelawesome #exploring #globetrotter #instagram


1

The sunset it's my soul and
Mount it's my live..
💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
!!visit the Bali island and book right now
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ➖➖
👀🔹Need more interesting information ?
🌴🔹rentcar and tour service
🚙🔹package tour
💖🔹package honeymoon
🏩🔹 hotel voucher
📞🔹 phone +6287823289077
📱🔹whatsapp +6285792303118
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🕹️ Explore Bali and the island around bali
🏖️️ Explore nusa penida island
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
📧 allbalitrip@gmail.com
NOTE : RENT CAR & TOUR SERVICE 🚙
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ share your amazing moment with us.!!
.
.
.
#tripbaliisland #balitripisland #adventure #traveltheworld #traveladdict #vacation #earthpix #lifeofadventure #discoverearth #theworldguru#awesomeearth #wanderer #neverstopexploring #natgeotravel #travelphotography #beautifuldestinations #passionpassport #dametraveler #stayandwander #exploremore #travelingram #traveldiaries #wanderlust #travels #travelgram #travelblogger #travelawesome #exploring #globetrotter #instagram


4

Probably the hardest trek I've ever made 2,580 feet up in just under 2 hours 💪🏻🇱🇨 #bossed #grospiton


6

Rainforest waterfall 💪🏻💧🇱🇨 #tarzan


2

What a view 🌴🇱🇨


1

This bloke climbed up a palm tree and brought us down fresh coconuts,one of the nicest people I have ever met. Absolutely amazing evening 🌴🍻


2