Kabak Vadisi

Instagram photos and videos

🌈🌈


1

🙌🏿


0

Şu anki manzaram


0

Büyüdüm.
Dışımdaki hayata bakabilmeyi akıl edecek yaşa geldiğimdeyse artık ister istemez büyük kentlerden geçip giderek sonunda varabileceğim tek yerin o küçük kasabalar olduğunu, görebildiğim bütün gerçekliği ancak yazarak-yazıyla- eşleştirebiliyorsam anlamlandırabileceğimi, insanların yazmak bir yana okumadığını, yazmanın değil bir iletişim aracı bir boş uğraş olduğunu düşündüklerini öğrendim. Kitaplar evdeki raf ve dolaplarda güzel durmak için vardılar, o da bir kitaplık varsa. Kitaplar derste anlatılan şeyler dinlenmiyorsa, yahut not alma alışkanlığı edinilmemişse lazımdılar. Önünde sonunda para harcayacak yer kalmadığında para vermek ve bir kenara atılmak için varlardı kitaplar. Ama benim bunları dert edecek kadar zamanım yoktu; dekor için alınan kitaplar ödünç alınıp geri verilmediklerinde kimse tarafından sorun edilmiyorlardı ve sık sık kitap satın almak; insanlar arasında ma'nâsız bir sessizlik ve saygıyla karşılanıyordu.
Bunlar bir yazı hastası olduğumu gözlerden uzak tutmaya yetiyor da artıyordu. Ben uzun uzun yazmayı sürdürüyordum, sürekli bir yazıya alışma haliyle.
Yazı anlatmanın en kötü yolu, en az tercih edilmesi gerek yöntemiydi belki de. Ben yine de tutkuyla bağlı kaldım ona, kendisine olanla tutkumla gizlemeyi başardım yazmaya her şeyden çok tutkun olduğumu. Zihinden sökülüp atılamayan, konuşarak ifade edilemeyen o kimsenin bilmediği bölgeyi her yazıldığında yeniden hatırlatıp, bir anlığına ve bir kişiye de özgü kılsa bağlanabildiğim, sevebildiğim bir şey oldu yazmak.
Durmadan üreyip, bir birey olduğunu unutup; kendini, üretmekten alıkoyan insan kalabalığının kasvetliliğinden kaçabileceğim, kendi kendime bile olsa, kendimin kim olduğunu hatırlatabileceğim tek yer oldu. Eşzamanlı olmamasına dikkat ederek, pek çok soruyu sorup; yine pek çok cevaplar bulabildiğim bir tabula rasa, bir tezgâh oldu bana.
Öyle sanıyorum, kendimi yazmaya çalışırken; kendim olmak yerine zamanla yazı oldum.
Bugün 28 yaşıma girdim.
Celâl Salik'in hafızamın bahçesi dediği yer, benim için yeşilliklerle dolu ve çiçekliyse, yazı sayesindedir.
...


5

Naturelife #doğa #kabakkoyu #huzur


4

sevdigim kiz


1

Day 4. Утром дополнительно обработал ноги, побродил до полудня по пляжу, ожидая впитывание мази с йодинолом. В час вышел на тропу. Согласно путеводителю, это должен был быть тяжелый подъём. В дороге минут 20 пережидал ливень под скалой. Вид назад на пляж Кабака.

#Türkiye #MerhabaTrip #traveltoturkey #МерабаТрип #Turkey #MediterraneanSea #СредиземноеМоре #Турция #ТохаТопает #LycianWay #LikyaYolu #AntonIsOnTheLycianWay #ТохаТопаетПоЛикийскойТропе #GoWithAnton #sea #море #моревнутрименя
#Kabak #Кабак


2

Vadinin en güzel mevsiminde. Yemyeşil ve sakin. Onu bırakıp gitmeyen kuşlar, sincaplarla yerel sakinleriyle 🌿


9

Day 3. От посёлка Кабак нужно было ещё спуститься до пляжа. По пути наполнил свои емкости с водой и стал искать кого-нибудь. В деревне почти пусто, ещё не сезон, пансионы, кэмпы, домики ещё закрыты. Чуть дальше по пути увидел дым из трубы, нашёл живых людей. Молодой улыбчивый мужчина приятной наружности с красивым именем Туран угостил меня чаем и составил компанию за столом с видом на ещё высоко стоящее над горизонтом солнце и его ослепительное отражение в море. Буквально за час до моего визита Туран (менеджер Kabak valley camp) со своими коллегами приехали из Фетие и стали наводить порядок, готовиться к приезду отдыхающих. Через полчаса легкой беседы я откланялся, пожелав отличного сезона. А на фото вид из палатки. В 4 часа утра в правой верхней четверти кадра окажется почти полная луна, заливая пляж мягким серебристым светом и оставляя на воде изумительную дорожку. Но мне в это время будет не до фотографий, я буду менять компрессы на ногах. Хорошей пятницы!

#Türkiye #MerhabaTrip #traveltoturkey #МерабаТрип #Turkey #MediterraneanSea #СредиземноеМоре #Турция #ТохаТопает #LycianWay #LikyaYolu #AntonIsOnTheLycianWay #ТохаТопаетПоЛикийскойТропе #GoWithAnton #sea #море #моревнутрименя
#Kabak #Кабак #закат #sunset


0

Aladere 2


0

Aladere


0


0


0

Tremendous holiday is always in Kabak Valley 🌱


2

The end of the page