#argjilë

Instagram photos and videos

#argjilë#dyqanonline#dyqan#indianproducts#albania#trajtimenatyrale#albaniangirl#porosittani#elbasan#bellèbioelbasan#dergesa_ne_gjith_shqiperine#natyral#pucra#porositngashtëpia#lekureeshendetshme#produktebio#produktetesigurta#flokenatyrale#akne#eshop#tonik#produkteitaliane#produktegreke#pastrimifytyres

Hashtags #argjilë for Instagram

by @bellebio.al

Maske detoxifikuese me rrush 🍇🍇🍇 Nevojiten:
1 luge argjile jeshile
1/3 luge mjalte
1/3 luge miell tershere ose orizi
2/3 luge kos
~1 luge leng rrushi.

Perzjehen perberesit per te marre nje mase te njetrajtshme. Masa aplikohet ne lekuren e pastruar me pare. Mbahet 10 min.
Shpelahet me uje te bollshem. Lani fytyren dhe ne fund shpelani me caj jeshil te ftohte .

Maska eshte e pershtatshme per lekure mixe e te yndyrshme . Ideale per t'u perdorur sidomos ne momentin kur e ndjeni lekuren e papaster e prodhon shume yndyre.
Te mos perdoret me shume se 1 here ne jave.

#trajtimenatyrale #trajtimenekushteshtepie #maske #maska #diy #spa #pergatitjenekushteshtepie #argjilë #detox #facemask #blogposts #postoftheday

Albania
0

by @the_fragrance_shop_

ARGJILI I BARDHË
qetëson, shëron dhe rigjallëron.
-Argjili i bardhë është i pasur me kripëra minerale dhe përmban kaolinë, një përbërës që ndihmon në riparimin e lëkurës dhe flokëve. Ky është një nga llojet më të butë të argjilit për lëkurën.
-Argjili i bardhë është mjaft i butë, ai është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht të ndjeshme, të thatë ose të pjekur. Gjithashtu ndihmon në rikthimin e shkëlqimit në flokë të thatë dhe të brishtë.

PËRFITIMET:
Antiseptik
Anti-inflamator
Ndihmon lëkurën që të shërohet
Zbuton dhe pastron lëkurën
Hidraton flokët

#thefragranceshops #inaccessorize #handmadebysophie #inaccessorizecom

The Fragrance Shop In Accessorize
3

by @bellebio.al

Perdoruese e argjiles bentonite Lotus 😍😍
Pse te gjithe e pelqejne argjilen tone Bentonite? Arsyet me poshte 👇👇 Eshte 100% e paster , natyrale , e kontrolluar me permbajtjen me te mire minerale. Sipas eksperiences time dhe te gjitha blog-ereve qe e kane testuar  eshte nje mrekulli 😍😍😍
Nuk kam gjetur nje person qe te thote se nuk eshte aq e mire sa thuhet. Te gjithe personat qe e kane provuar e kane cilesuar te mrekullueshem kete produkt 🤗

Eshte dhe superekonomik 😎

Nje nga argjilat me te mira, me te shendetshme qe ekzistojne . 🍀🍀🍀🍀🍀 Funksionet e saj jane:
-stabilizon yndyren por pa e thare lekuren, duke eleminuar yndyren e tepert dhe stabilizuar prodhimin normal fisiologjik te yndyres nga gjendrat e yndyres.
-eleminon toksinat dhe metalet e renda, terheq te gjitha papastertite qe mund te gjenden ne lekure .
-e pasur ne minerale te shumta
-nxit qarkullimin e gjakut.
-cliron lekuren nga H2 dhe CO2 dhe i le vend qelizave per t'u oksigjenuar
-ka efekt lifting
-zbut lekuren
-qeteson
-njetrajteson ngjyren
-zbut anestetizmat deri ne eleminim fale perdorimit te vazhdueshem.
-rigjeneron lekuren
-i jep lekures nje ngjyrim me te qarte e me te celet
-i jep lekures shkelqim dhe nje pamje qe tregon shendet.
-perdoret gjithashtu per skalpin e floket me nje sere perfitimesh si: -nxitje e qarkullimit te gjakut , -ushqim,
- oksigjenim, -forcim i rrenjes se flokeve, -nxit rritjen me te shpejte te flokeve
-pastron floket nga kimikatet e toksinat.
-nese perdoret rregullisht jep rezultate fantastike ne trajtimin e strijave.

100gram - 5€
Mund t'a perdorni vertet shume gjate kete sasi 🙈

Per porosi na kontaktoni 😉
#argjilë #natyrale #eshop #ebuy #porosittani #porositngashtëpia #dergesa_ne_gjith_shqiperine #dyqan #dyqanonline #natyral #elbasan #bellèbioelbasan #albania #indianproducts #albaniangirl #kujdesiperveten #floketeshendetshemdhetebukur #flokenatyrale #lekureepaster #lekureeshendetshme

Albania
0

by @bellebio.al

Biseda te tilla te kenaqin 😍😍😍
Faleminderit qe na besoni 😘😘 Vajza i ka marre produktet ne date 23 gusht dhe ka filluar t'i perdore pikerisht ate dite.
Ajo shprehet se eshte e lumtur me ndryshimin qe ka patur ne nje kohe kaq te shkurter.
Trajtimi eshte perzgjedhur per pastrim te lekures delikate e te yndyrshme.
Eshte perzgjedhur :
-Sapuni VOL me mente per lekure te yndyrshme e delikate, me vaj ulliri te paster. -Toniku Bema Bio per te gjitha tipet e lekures .
-Krem purifikues BioEcoNatura per pastrim te lekures, per trajtim te pucrave e stabilizim te yndyres, me perberes delikate per lekure te ndjeshme.
-Argjile bentonite Lotus per vetite e saj te shumta ne trajtimin e lekures.

Ajo thote se fytyra po pastrohet nga pucrat dhe lekuren e ndjen vertet te lemuar 😍😍😍 Ne ju keshillojme me te miren per problemin tuaj. Na kontakto tani !

#dergesa_ne_gjith_shqiperine #produktetesigurta #produkteteshendetshme #produkteitaliane #produktegreke #indianproducts #argjilë #krem #tonik #pastrimifytyres #sapun #pucra #akne #trajtimenatyrale #produktebio #dyqan #dyqanonline #natyral #albania #elbasan #bellèbioelbasan #albaniangirl #paguajkurmerrproduktin #porosittani

Albania
1