#blesed

Instagram photos and videos

#blesed#fun#quedalivre#love#Blesed#photography#tovoando#gopro#fly#superman#tandemjump#goprophotography#elavoa#skydiveamazonas#skydiveam#skydive#thankful#usesaurio#goprohero#fast#wefly#manaus#obrigado#parachute#paraquedas#saltoduplo#vemvoar#amazonialove#aeroclube#likeahero#amazonas#tavoando#photo#goodvibes

Hashtags #blesed for Instagram

Iron Fitness ! Brand new business cards ♦️ ♥️ CPR Certified excuse the typo mistake from Office Depot! @no_limit_fitness_miami @issaonline @life_in_a_flash 🔴IRON FITNESS🔴 Atleta Hembra Culturista/ Athlete Female Bodybuilder! Entrenadora Personal/ Personal Trainer ! #blesed#femaleboduilder#femaletrainer#IRONQUEENMODEIRONQUEENSWORLD#⚡️#IRONQUEENMODE#✨LAREINADEHIERRO#✨#teamironqueen#ironqueenfitness#cardilliobelt#thebestornothing#badassironqueen#swolechick#strongchick#trainer#npc#athelte#femalebodybuilder#figurecompetitor#physique#buildingbetterbodies#alphafemale#cubanpride#cubangenetics#ISSA #CERTIFIED#TRAINER#IRONPERSONALTRAINING


11

•Nënë Tereza•

Nënë Tereza ose Shën Tereza e Kalkutës (e lindur si Anjezë Gonxhe Bojaxhiu; 26 gusht 1910 – 5 shtator 1997) gjithashtu e njohur si Tereza e Bekuar e Kalkutës, Misionare e Bamirësisë,ishte një murgeshë katolike dhe misionare shqiptaro-indiane.Ajo lindi në Shkup (sot Republika e Maqedonisë), atëherë pjesë e Vilajetit të Kosovës në Perandorinë Osmane. Pasi kishte jetuar në Maqedoni për tetëmbëdhjetë vjet, ajo u shpërngul në Irlandë dhe më pas në Indi, ku jetoi pjesën më të madhe të jetës së saj. Nënë Tereza themeloi Misionaret e Bamirësisë, një kongregacion fetar katolik, i cili në vitin 2012 kishte më shumë se 4,500 motra dhe ishte aktiv në 133 vende. Ato ofrojnë shtëpi për njerëzit që vdesin nga HIV/AIDS, gërbula dhe tuberkulozi; ato ofrojnë ushqime, klinika të lëvizshme, programe këshilluese për fëmijët dhe familjet, jetimore, dhe shkolla. Anëtarët duhet t’i përmbahet betimit të "dëlirësisë, varfërisë dhe bindjes", si dhe një kusht të katërt, për të dhënë "shërbime falas e me gjithë zemër për më të varfërit e të varfërve". Nënë Tereza u bë një nga urat ndërlidhëse të njohjes së shqiptarëve në botë. Bill Clinton është shprehur në qershor 2002: “Nënë Tereza, ishte e para Ajo qe më bëri ta dua kombin shqiptar. Dhe tani ndihem shumë krenar që plotësova një detyrë morale ndaj saj dhe ndaj vlerave të lirisë”. Mother Teresa 1910-1997 ❤️😞 #kuqezi🔴⚫️ #motherteresa #nenetereza #calcutta #india #albania #mother #sister #everything #blesed #santeresa #shentereza #tirana #albania #shqiperi #shqipe #shqip #shqiperia #shqiptar #catholic #krenar #krenari #krenariakombit🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 #🔴⚫️ #❤️ #🇦🇱


0

💁🏻‍♀️Aquello que te hace sonreír ,es por lo que vale la pena vivir ❤️
#coachviry #babysofiaiyali #blesed #mom#herndon#sterling


0

A caminhos que te levam direto para a felicidade. #blesed #itacare #semfiltro #paisagem #trilha #caminho #paz #natureza #photography


0

no matter what, whatever your weight!! you are strong!!💪❤ you are brave!!👊😍
#resiste #breathe #lives #detox #firstday #protein #egg #cheese 😎😉 #weightloss #lowcarbs #ketodiet #ketotransformation #lowcarbfood #ketosis #healthyfood #healthylifestyle #mexican #blesed #todayitstheday 👊💪❤


0

You wa ant tot finish strong???? Never look at your challenges .....Never look into man..... Put your focus on God... He will lead you right and you will finish strong... Trust in his love for you.. Trust him that created you in his own image and likeness..... Trust him that has kept you from January to date.... Give him all..... Remember Elijah's are made in the place of prayer.... Don't forget to declare upon your life.... Saying I and my household will finish strong....@6....@9....@....12...@3....@6 for the remaining part of this month and pray also Against domestic accidents.....staty blessed and believe that I will finish strong
#wwp #wwpviikoyi #wwpvi/ikoyi #Wwpintl #wepian #strong #finish #blesed #me #mine #family #future #sister


2

Sei do meu valor e a cotação é dólar 🎤🥀♥️ #TransbordandoAmorPropio #Blesed (Ocupada demais vivendo)


0

Muddy play time today ....Thanks Cathie👍🏻😂🤣 #borzoi#mud#tubbytime #ilovemydog#blesed


16

#BLESED ❤️🙏😮


0

Que o medo de falhar nunca supere a vontade de conseguir 🙇‍♂️ #blesed
#semprefirme


16

#blesed


0

...❤❤आपकी खुशी आपके एटिट्यूड पर निर्भर करती है,
.. आपके पास क्या है उस पर नहीं....
#royality #looks #branded #awesome #smile #lightskin #photography #photo #likeforlikes #photoshoot #weindian #indianmodels #khurai #sagar #blesed #likeforfollow #like4likes #doyoutravel #different #style #stayroyal #gym #fashion #naturephotography #naturephotography #nature


14

What ever it is your seeking get up and go claim it! If it's a new job, relationship, health, love, happiness, peace within yourself, a vacation, ic you have lose ends with someone tie them up.... life is too short and we're not guaranteed tomorrow! #BLESED #STRENGTH #FAITH #HOPE ♥️💯♥️💯LOVE ALWAYS B 💯♥️💯♥️


0

Um amor por tudo que Deus me deu!! ❤️🍃
.
.
.
.
.
#minhafamilia #obrigadaDeus #amorincondicional #loved #blesed #benipardieu #faith #minhaLara #maridão


0

Thank you po for trusting and celebrating your 75th birthday with us nanay Felicidad! We wish that you’ll still have long life ahead and be healthy as always! 😍♥️ #birthday #blesed #happy #surprised #rosendas #2k17


0

Cualquier frase o palabra se quedaría corta para describir este momento. #Blesed #ElCartelDeMarce


0

🖖#Blesed Hands @ommydimpoz Ule unyama Wako Sasa 📌📌💈💈


3

Jah Jah blessing is full of inspirational attires.#blesed mother Earth nature,# blessed beautiful khasi hills.
Ri ba ieid I pa I mei,ri b'la kyrkhu u blei 😊🙏✌


1

This isnwjere I grew up #blesed


1

"Se não for hoje, um dia será. Algumas coisas, por mais impossíveis e malucas que pareçam, a gente sabe, bem no fundo, que foram feitas para um dia dar certo."
#blesed #tumblr #tumblrpost #tumblrgirl #goodvibes #bemplena #seria


8

All ready, for one very lucky little girl in the morning. She's been so good, waiting to open her gifts from her party on Saturday.
My darling girl is 5 tomorrow !
#birthday #5thbirthday #howdidthathappen #growingup #myworld #mygirl #childhood #blesed #beautifulgirl #birthdaygifts #allthedecorations


0

🌑WOMEN ARE SACRED [The Final Chapter] 🌑

Okay ladies, I hope you enjoyed talking about all things women's health with me for a week! We spoke on fertility & our cycle, thyroid health, adrenal fatigue, the birth control pill, orgasms, chronic health conditions that tend to be more prevalent in women, chemical-free cosmetics and skincare, and the things we shouldn't care about! ☺️ I hope you enjoyed these topics! I know the world of women's health can be a complicated place to navigate because modern medicine tends to assume our bodies work the same as men. NEWS FLASH: They don't! 😉😂 I'd love to know: What topic or post did you find the most interesting? Let me know what you thought of the series below! .
.
.
.
.
.
.
#womensupportingwomen #hormones #fertility #fam #qotd #fertilityawarenessmethod #adrenalfatigue #holisticnutritionist #nutraphoria #hormones #womenswellness #adrenalburnout #tcoyf #womenempowerment #libido #spiritualguidebook #thirdeyethoughts #wellnessblogger #chronicillness #spoonie #theeverygirl #worthiness #iamwellandgood #thatsdarling #blesed #womenaresacred #mindbodygram #womenshealth


4

They know how I'm coming🙏#blesed &start 2#PrayeUp


0

Late Post Alert! FUTURE TROPHY WIFE. For sure my name will sound cutter with his last name added to it.
💑💍💒
.
.
.
.
#ring #diamond's #futurewife #flora
#blesed #engaged #love #commitmenta #younglove #Isaidyes #loveforever #sparkly


52

El tiempo que otorgas!.⌚💥
es igual a "Amor"❤🐣⚘😍 #tiempodecalidad #AmordePadres #NiñosAdorando #niñosCreciendo #padressabios
#Luz #blesed


0