#shqiperiaime

Instagram photos and videos

#shqiperiaime#albania#shqiperia#visitalbania#tirana#shqiperi#albanian#shqip#kosova#albanianfood#kuzhinashqiptare#gatimetradicionale#food#Shqiperi#thenie#alb#shprehjetemencura#shprehjefilozofike#tiranacity#shprehje#tiranë#shqiponja#kuqezi#shqipe#explorealbania#gatimetradicionaleshqiptare#lumturi#receta

Hashtags #shqiperiaime for Instagram

😍Gështenja😋
🍲🥗🥘🍜🍛🍝🍈🍇🍎🍐🍑🍋🍌🍓🍓🌽🍑🥔🍆🍄🌰🥖
#gatimetradicionale #receta #kuzhinashqiptare #albanianfood #visitalbania #traditionalfood #traditashqiptare #gatimetradicionaleshqiptare #shqiperiaime #alb #albania #shqiperi #geshtenja #gatuaj


2

Find the time to reflect,
it’s the source of strength.
Find the time to play,
it’s the secret of youth.
Find the time to read,
it’s the foundation of wisdom.
Find the time to be gentle,
it’s the road to happiness.
Find the time to dream,
it’s the path that carry you to the stars.
Find the time to love,
it’s the real joy of life.
Find the time to be happy,
it’s the music of the soul. .
.
#checkingjirokastra
#simpleandstill #goodvibes #thinkdifferent #quoteoftheday #grateful #naturelover #natureonly #travelalbania #gjirokastra #argirocastro #landscapes #landscapelovers #mountainview #beautifulalbania #shqiperiaime #mysecretalbania #albanianbeauty #colorsofalbania


0

Përshëndetje nga SHMU!
Java që pritet të nisë, parashikohet e ndryshueshme.
Të hënën, reshjet e shiut do të nisin prej orëve të para të 24 orëshit, me kohëzgjatje deri në mesditë. Në jugperëndim, do të marrin karakter rrebeshesh. Më tej, deri të martën në mbrëmje, do të vijojë situatë e qendrueshme. Reshjet do të rikthehen kryesisht të mërkurën, në formën e rrebesheve, më tepër në jug e lokalisht në zonat e ulëta me shkarkesa elektrike. Në zonën e Alpeve dhe Gramozit, majat e maleve do të mbulohen nga bora. Gjatë së enjtes e të premtes përgjithësisht moti do të jetë i qendrueshëm , por reshjet e shiut do të marrin hera herës karakter lokal.
Era dominuese jugore, gjatë gjithë kësaj periudhe që po lemë pas, gradualisht do të dobësohet prej mesditës së të hënës, duke sjellë dhe rënie të dallgëzimit.
Temperaturat, do të pësojnë luhatjet si në tabelë.
#week #november #rainandshowers #autumn #endofautumn #nentor #shqiperiaime #vjeshteearte🍁 #fundvjeshtë


0

Kadaif
•Përbërësit për 10-12 persona
1kg kadaif në fije
1/2kg arra të qeruara
1/2kg gjalp
2 luge të vogla kanelle
•Për shurupin
1l ujë
1.5kg sheqer
2 lugë lëng limoni
•Përgatitja e mbushjes
Arrat e qeruara, i coptojmë në copëza të vogla, ose sipas dëshirës i kalojmë në mikser. Nëse duam që kadaifi të rezultoje akoma më i shijshem, i pjekim për disa minuta në furrë ose mbi gaz duke i perzierë shpesh. I bashkojmë me kanellën dhe i lëmë në një anë.
Në këtë moment, kadaifin mund t’a përgatisim në dy mënyra:
1. KADAIF ROLE
Për të përgatitur kadaifin role, e ndajmë kadaifin në fije në 24 pjesë (ose më shumë nëse i dëshironi copat më të vogla). Cdo pjesë e hapi në formë gjatësore, vendosim në mes një lugë mbushje me arra dhe e rrotullojmë në formë roleje duke i vendosur copat njëra pas tjetrës në një tavë të lyer me gjalp. I sperkasim siper me gjalpin e mbetur përpara se t’a fusim në furrë.
2. KADAIF I SHTRUAR
E ndajme kadaifin në dy pjesë të barabarta. Shtrojme si fillim në taven e lyer me gjalp gjysmën e kadaifit, hedhim të gjithë mbushjen me arra duke e shpërndare në mënyre tënjetrajtshme dhe shtrojme edhe kadaifin e mbetur. E sperkasim siperfaqen me gjalpin e mbetur perpara se t’a fusim në furrë.
•Pjekja
E pjekim në furrë të parangrohur në 160°C për 50-60 minuta, apo derisa në siperfaqe të ketë marre ngjyre të artë. E leme të ftohet plotësisht perpara se t’i hedhim shurupin.
•Shurupi
Vendosim në një tenxhere ujin, sheqerin dhe lengun e limonit. E ziejme egzaktesisht 7 minuta që nga fillimi i marrjes valë të shurupit duke e përziere në mënyrë që sheqeri të shkrihet plotësisht. Pas kesaj, i’a hedhim me luge kadaifit tashme të ftohte derisa t’a thithi të gjithë sherbetin. E leme një nate ose 8-10 ore në mënyrë që të sigurohemi që i gjithe shurupi është thithur nga kadaifi. Me pas e sherbejme të ndare në copa.
Ju bëftë mirë!😋
🍲🥗🥘🍜🍛🍝🍈🍇🍎🍐🍑🍋🍌🍓🍓🌽🍑🥔🍆🍄🌰🥖
#gatimetradicionale #receta #kuzhinashqiptare #albanianfood #visitalbania #traditionalfood #traditashqiptare #gatimetradicionaleshqiptare #shqiperiaime #alb #albania #shqiperi #kadaif #gatuaj


2

Gati Për t'u Shijuar
Shtëpia e re e kuqezinjve, Air Albania Stadium, është gati për ndeshjen me kampionët e botës, Francën. Emocione të mëdha priten këtë të diel, pavarësisht se Shqipëria i ka mbyllur llogaritë me Euro 2020. Atmosfera pritet të jetë e jashtëzakonshme sepse janë bërë bashkë disa gjëra domethënëse, inagurohet stadiumi më i madh kombëtar (21,777 vende), luajmë kundër skuadrës më të mirë në botë dhe është ndeshja e fundit e kualifikuesve të Euro 2020. Ta gëzojmë stadiumin e ri dhe shpresojmë që ta nisim me këmbë të mbarë! 😊😊
#shqipe #shqiperi #shqiperia #shqipëri #shqiperietnike #shqiperiaime #shqiperiemadhe #shqipëria #tirane #tiranë #tiranealbania #kosova #kosoves #prishtina #lajmeshqip #lajmeshqiptare #lajmefutbolli #lajmesportive #lajmesporti #sportshqip #sportsnews #footballnews #futbollshqip #pasionipersportin #albania #kuqezijeti #fshf #kombetarja


6

KAFE E GJELBËRT PËR DOBËSIM🍵

Sasia 100 gr

Kafja e gjelbërt është një pije që kohet e fundit po bëhet gjithnjë e më e popullarizuar. Ajo është një pije e cila ju ndihmon të hiqni kilogramët e tepër.

Sipas një studimi të realizuar nga Shoqata amerikane e kimistëve, kafja e gjelbërt mund të ndihmojë personat me paradiabet për t’u dobësuar, por po ashtu mund të reduktojë nivelin e sheqerit në gjak tek personat që tashmë janë të sëmurë nga sëmundja e sheqerit.

Efektin e dobishëm ia përshkruajnë përbërësit aktiv të acidit klorogjenik, i cili pengon glukozën-6-fosdatazë në qeliza, ndërsa kjo do të thotë që yndyrat përdoren për krijimin e energjisë, në vend se të ruhen në trup. ▪︎Përbërsit: Kaffe e Gjelbërt 80%, Sena, Rozemary, Nettle, Kamomil, Funda, Fennel, ♦️Përdorimi: 15 min pas ushqimit në 150ml ujë të vluar hidhet një lugë e kafes dhe lihet 3-4 min, përzihet dhe pihet.
Kjo mënyrë e përdorimit dy herë në ditë.
PRIVATËSIA E KLIENTIT 100% E SIGURT ====================
Per dergesa dergoni:
Emrin
Mbiemrin
Numrin tuaj te telefonit
Adresen e sakte
Qytetin ku banoni
=====================
🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂 #kafe #kafegjelbert #shendetshem #tirane #tirana #shqiperiaime #


0

Suksesi i klientit 🍃"AMINA" VENA - CURE KREM 🍃
Për trajtimim e Venave dhe kapilarëve . .
🔹️Sasia 30ml ▶️1 cope 1700 leke 💠Efektet: ✅Jep freski lëkurës.
✅Shkatërron kapilarët.
✅Shkatërron pamjen e venave.
✅Përshpejton qarkullimin e gjakut.
✅Është jashtëzakonisht efektive në dhimbje të muskujve, dhimbje vaskulare.
✅Ofron shërimin më të shpejtë të plagëve të hapura. 💠Përdorimi:
Nëse do ta përdorni këtë krem ​​në rajonin e variçeve, mjafton ta lyeni kremën dy herë në ditë në zonën e problemit.
Është e mundur të shihet se venat ose variçe janë zhdukur kur përdoret rregullisht.

Kujdeset per blerjen tuaj ONLINE 😍.
✅Privatësia juaj 100% e sigurt. 🛵Mos humb kohë për blerje, Porosit tani, dhe merr porosine në adresë per 24-48 ore🏡. . #venakura #krempervariçet #tirana #shendet #gazetashendeti #shendetdhebukuri #albaniangirl #shqiperiaime #shqiperia


0

Krem Kërmilli CONSTANTA nga Gjermania
KREM
𝐀𝐍𝐓𝐈𝐑𝐑𝐔𝐃𝐇𝐄 ...𝐇𝐈𝐃𝐑𝐀𝐓𝐔𝐄𝐒...𝐑𝐈𝐆𝐉𝐄𝐍𝐄𝐑𝐔𝐄𝐒

SASIA 50 gr

Dobitë nga ky krem janë:
➤ Rigjeneron lëkuren
➤ Redukton gungat në lëkurë
➤ Largon aknet
➤ Kundër rrudhave
➤ Kuron shenjat e dukshme në lëkurë
➤ Jep ndriçim dhe shndrritë lëkuren
➤ Mban lëkuren të hidratuar
➤ E bën atë të butë dhe e rifreskon.
➤ Me përdorim të rregullt, fytyra juaj do të shndrritë, do të jetë më e fortë dhe do ta fitojë butësinë.
Mukoza e kërmillit është jashtëzakonisht efektive për rigjenerimin e lëkurës dhe ndihmon lëkurën e dëmtuar
➤Përdoret për te dy gjinitë,
➤Përdoret diten dhe naten dhe për çdo moshë
➤Përdoret për dy llojet e lëkurave( të yndyrshme dhe të thate #bukura #bukuri #lumturi #dashuri #dashuria #shqiperiaime #dashuri_e_pa_harruar_ #tirana


0

ACAI DIET
Me Acaidiet, 21 ditë për të humbur peshën tani nuk është ëndërr!
Çfarë është Dieta Acai dhe cilat janë përfitimet e saj?
Të gjithë që dëshirojnë të humbin disa kilogram kërkojnë për një produkt dobësimi.
Shumë produkte në treg nuk funksionojnë aspak, por gjithashtu ndikojnë keq në shëndetin tuaj.
Megjithatë, ka produkte që janë me të vërtetë cilësi të mirë, të dobishme në shëndetin tuaj
dhe që do t'ju djegë yndyrën me shpejtësi.
Përfitimet e tij nuk ndalojnë numërimin por vaçanërisht acai berry ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve sidomos në drejtim të dobësimit.
Tipari më i rëndësishëm i frutave Acai është antioksidanti i fortë i cili largon nga trupi të gjitha toksinat e panevojshme që mund të krijohen nga stresi, dietat e vaketa në përmbajtje, mungesa e ushtrimit fizik, si dhe kimikatet e ndryshme që janë prezente në ajrin që ju thithni.
Kokrrat Akai jane janë natyralisht të pasura me vitamina dhe minerale esenciale që i nevojiten trupit tuaj dhe kanë një permbajtje të lartë në fibra. Këto veti e bëjnë përdorimin e këtyre frutave perfekt per t’u ndier më gjatë të ngopur pasi të keni ngrënë vaktin tuaj ushqimor.
Formula e çajit ACAI DIET është e përbërë nga frutat acai dhe 11 bimë të tjera super efketive për dobësim.

DISA NGA DOBIT E TIJ:
•Dobësim me shpejtësi
•Ndjesia e të ndjerit i ngopur
•Largon toksinat nga trupi
•Dobi të shumta nga 12 bimët që gjenden në çaj
•I përshtatshëm për femra dhe meshkuj
100% natyral dhe bimorë.

PERDORIMI: 2 herë në ditë 30 minuta para buke një gotë me ujë të ngrot shtoni një lugë çaji dhe përzijeni.
Mos prit më - Hiqi kilet e tepërta #acaidiet #cajdobesimi #cajishendetshem #shendetshem #produktebimore #tirana #shqiperiaime #shqipëri #ushqehushendetshem


0

SUKSESI BRENDA 3JAVE PËRDORIM
SHAMPO AMINA KALI & GINSENG 😱

JENI VETËM 1HAP LARG ARRITJES SË FLOKËVE QË GJITHMON KENI ËNDËRRUAR

Rrit Flokun 2-fish më shpejt me 👇
🙋‍♀️SHAMPO MË I KËRKUAR AMINA K&G
Sjell rezultate mahnitse në pak kohe 💠DUKE OFRUAR :
✅VOLUMË ✅SHPESHTIM FLOKU
✅TRASHJE FLOKU ✅SI DHE PADYSHIMI RRITJE 2DYFISH MË SHPEJT. 🍀🍀 FORMULË HERBALE🍀🍀 SHAMPO BISHT KALI ME GINSENG (K&G) "AMINA" FORMULË HERBALE

Sasia 400ml
Formulë herbale inovative mes kombinimit të fuqishëm nga bima e kalit (horse n'tail) dhe bima ginseng ku shfaqin efektin e menjëhershëm në ndryshimin e flokëve nga rrënja deri te maja e tyre duke i dhënë volumë të fuqishëm tërë fijës së flokut. 🔹Shampo Amina K&G është trajtimi më i mirë për flokët e dëmtuar.
🔹Është formulë efikase për flokë që nuk rriten dhe për flok që ju humbin vazhdimisht.
🔹Shampo Amina K&G është formulë herbale rigjenerimin e flokut të dëmtuar nga kemikatet, ngjyrat,ilaqet etj.
🔹Është mbrojtës efikas nga rrezet e diellit.🌞
🔹Është formulë herbale që zbut konficionon dhe balancon yndyrën e tepërt te flokët. .
🔹Është stimulues për nxitjen e rritjes (daljen) së fijeve të reja flokët. ✅Përdorimi:
Të masazhohet mir floku i lagur përafërsisht 5 minuta dhe mëpas të shpelajeni. .
Këshillë:
Gjatë përdorimit të shampo Kalit me ginseng "Amina", këshillohet të mos përdoret shampo tjetër.

Vrejtëje:
Ky shkrim është i mbrojtur ligjërisht, dhe çdo kopje ose përshtatje në produkt tjetër nëse vrehet, do ndjeket sipas ligjeve në fuqi, andaj nuk lejohet kopjimi pa leje. #shampo #shampoamina #flokteforte #floketebukur #tiranaalbania #tirana #arenaclubtirana #albaniangirls #missalbania #shqiperiaime #ebukuraime


0

Off to Cali they go! 🇦🇱👐🏼🇽🇰


1

. ✨Sipas whfoods.com 🍃Preshat ashtu si hudhrat dhe qepët, që i përkasin familjes së perimeve, janë të quajtura perime Allium. Meqenëse preshat lidhen me hudhrat dhe qepët, ato përmbajnë të njëjtat vlera të dobishme që gjenden në këto perime promovuese të shëndetit. Preshat, janë një rrjedhë e shkëlqyer e vitaminës K. Ato janë burim shumë i mirë i vitaminës B6, bakrit, hekurit, folateve, vitaminës C, kalciumit, vitaminës E dhe acideve yndyrore omega-3. .🍃 Në presha, përqendrimi i tyre është i rëndësishëm për folatin e vitaminës B. Folati është një vitaminë komplekse ket B, për të mbështetur sistemin tonë kardiovaskular. .✨Preshat janë kaq të mira për shëndetin tonë. Ato janë të pasura dhe me antioksidantë.
#shqiperi #shqiperia #shqiperiaime #presha #perime #zarzavate #fshat #fshatrateshqipërisë #fshatra #nejemicfaretresim #mjekesipopullore


0

Çifteli gjithmonë pranë vetit 🎼🇦🇱 #shqiperiaime #atdhe #dashuri


0

Tullumba
•Përbërësit për 25 copë:
Për brumin ju duhen:
1 gotë uji me miell
1 lugë gjelle me sheqer
1 lugë gjelle me gjalp
3-4 vezë
pak kripë
¾ e gotës së ujit me ujë
vaj për skuqje
•Sherbeti:
2 gota uji me sheqer
2 gota uji me ujë
•Përgatitja:
Vemë ujin të zieje, shtojmë miellin dhe gjalpin, i trazojmë, pas zierjes e heqim brumin dhe e përziejmë fort me një lugë druri, shtojmë vezët dhe vazhdojmë përzierjen. Do arrijmë një lloj brumi elastik në formë kremoze. Mbushim xhepin e pasticierisë me formë të dhëmbëzuar dhe duke ushtuar presion përgatisim tullumbat të cilat i skuqim në një tigan me vaj të nxehtë. I heqim dhe pasi ftohen u hedhim shërbetin. Lihen për disa orë në frigorifer dhe janë gati.
Ju bëftë mirë!😋
🍲🥗🥘🍜🍛🍝🍈🍇🍎🍐🍑🍋🍌🍓🍓🌽🍑🥔🍆🍄🌰🥖
#gatimetradicionale #receta #kuzhinashqiptare #albanianfood #visitalbania #traditionalfood #traditashqiptare #gatimetradicionaleshqiptare #shqiperiaime #alb #albania #shqiperi #food #gatuajshendetshem


3

Syri i Kaltër, Theth💎

Foto 📸: @bleroncaka_photography


6