#thewriter

Instagram photos and videos

#thewriter#writersofinstagram#writerscommunity#writers#writer#quotes#instagood#photooftheday#soyescritor#writing#africa#escritoresdeinstagram#america#escribimos#asia#mexico#colombia#estadosunidos#escritor#europa#lifequotes#writerworld#story#follow#wordgasm#like4likes#instagram#weiter#poem#camboya#fotodeldia

Hashtags #thewriter for Instagram

by @thewritersolution

.
Jom,, perbanyakkan selawat 😊😊😊 #TheWriter
#spreadthelightofkindness


0

by @papikins

Hmm. When I write, it just flows out. I don't want it to be a masterpiece or anything more than what it should be. These are raw feelings that seep through my mind. I don't want to be labelled a negative nancy or whatever you call it. I just want to express myself.

There is no happiness inside me,
I robotically walk from point A to point B,
Do you believe in ghosts?
Because I feel like I'm as dead as can be,
And it hurts,
This feeling can't get any worse.

#heartbreak #shortpoetry #poetryinmotion #wordsmith #quotes #bookstagram #poetryislife #bookgasm #newpoetry #micropoetry #lyricist #inspiration #motivation #thewriter #writersnetwork #madewords #spokenwordpoetry #poetryporn #slampoetry #poetrygrace #shortpoem #poetryisnotdead #poetrylovers #poeticallypathetic

London, United Kingdom
9

by @tinakoepke

Endlich habe ich auf dem Blog über die Entscheidung zum #Selfpublishing, meine Schreibblockade & die Pläne für 2018/2019 geschrieben. Es ist länger und persönlicher geworden als geplant, aber das ist okay für mich. Für euch hoffentlich auch? 🖤
.
Den Direktlink findet ihr in der Bio 🤓
.
#autorenleben #autorenwahnsinn #autorenalltag #writingdesk #writing #writingplan #writersofinstagram #writerslife #writersofig #authorsofinstagram #authorslife #schreibwahnsinn #authorsofig #whyiwrite #lovemyjob #thewriter #amplotting #schreiben #autorinnenleben #autorinnenclub #writeaholic #ilovewriting


23

by @jotja_alba

Për pak ditë kam parë shumë pllaka të vogla plot me pikëla, shumë bordura shkallësh të lyera me bojë të errët, mure jo të zverdhëluara por të lyera vetë me të verdhë, njolla të pakuptimta nëpër pllaka, lloje të ndryshme shapkash e këpucësh, sandale me pak takë, atlete e nallane, qeleshe e mustaqe "burrash", dyer me duralumin të bardhë e doreza të zeza, shtylla serumi, tuba e pambuk, cepa muri, kënde ku bashkohen tre faqet e murit, krevate me rrota që lëvizin sapo t'i prekësh, një objekt të çuditshëm e të braktisur që supozohet të mbajë të pamundurit për të ecur por që kurrë nuk e kuptova se si funksionon, derë reanimacioni ku ndalohet hyrja por që shkronjat "i" ia kanë shkulur, dritare të lyera me gëlqere e perde mavi të qepura pa kujdes, 5 motra që presin me zemra ndër duar, dy vajza që mbajnë nga krahët nënën e dhimbsur, infermiere që dashkan lekë për punën e bërë e për të cilën paguhen, flokë të shpupuritur mbi jastëk, letra dhe njolla jeshile të lëngut të stomakut, doreza llastiku të mbushura me gjak, shishkat e vogla dhe të bukura të ampicilinës, harqet e hyrjes së spitalit dhe dritaret e shumta të poliklinikës, të cilat i kam të skalitura në mendje që nga fëmijëria e hershme,- duket sikur mendja i kujton më mirë se çdo gjë tjetër çastet e ankthit dhe hidhësinë e vizitave në spital në kohë të fëmijërisë.
Kam parë shumë pllaka në pak ditë, tavane që i ka zënë lagështira e janë nxirë gjerë në palcë, një dhomë dushi veshur me pllaka të bardha e mbushur me tuba të dalë e dyer të shkulura, hyrja e "Bllokut Operator" rri kërcënueshëm në fund të korridorit, batanije të kuqe me ca lule të zeza nëpër to, çarçafë të bardhë e të ngrirë që kërcasin ndër duar nga detergjenti i fortë e uji me klor, një kopësht i mbushur me lule, drita e hënës që ndriçon pllakat sërish...
Spitali ka internetin e tij të lirë. Ç'paradoks!
.
.
.
#quote #jotjaalba #thewriter #excerpt #blog #writersofinstagram #wordporn


3

by @thewritersolution

.
@hadi_fayyadh with @get_repost .
"Hati saya kuat mengatakan abang saya dibunuh dan ini adalah suatu konspirasi"
- Adik Michael Jackson
....
Famili MJ percaya bahawa beliau dibunuh secara terancang apabila akhirnya Dr. yang memberi ubat secara overdose telah dibuktikan bersalah diMahkamah namun hanya dipenjara empat tahun sahaja.
....
Kenapa MJ dibunuh? Apakah punya perkaitan dengan MJ yang telah memeluk agama Islam? Jom rungkai didalam misteri dunia akhir zaman yang penuh misteri disebalik buku IW by @hadi_fayyadh
...
Dapatkan di Online dengan menekan WHATSAPP LINK DI BIO SAYA, @thewritersolution SEKARANG JUGA!
.

#thelastkingdom
#syurgabuatkupendosa
#semusimdibarzakh
#ketikaazazilberputusasa
#semusimdimahsyar
#mengintaiakudineraka
#eyesfromtheabyss
#infinitywar
#fayyadhtroojunior
#fayyadhtrooperslegacy
#TheWriter
#spreadthelightofkindness


0

by @4theculturr

another one 🔥🔥 the writer @imrocky.badd dropped her [september 1st] ‼️she a great lyricist ✍🏽🖤


1

by @sherry_pershad

Giving without expecting is a form of pure love.
It is an incentive to see happiness and joy in the eye of another.
And that should be ones reason and ones reward.⚘
#serviceisrewardedbythelord
#loveallserveall
#TheWriter
#THELOSTSAINT2017


0

by @juliomorenowriter

Dentro de unos minutos nos podremos a cenar un poco... Luego, veremos algo... Gracias y un saludo, Julio Moreno Escritor

Community of Madrid
1

by @juliomorenowriter

Nos vamos a poner una escribir... Gracias y un saludo, Julio Moreno Escritor

Community of Madrid
2

by @juliomorenowriter

Todones posible si quieres... Gracias y un saludo, Julio Moreno Escritor

Community of Madrid
2

by @jen_jijiseb

2016 - 2017 - 2018
In 3 Years, things changed, people changed.
We haven't changed at all.
But we have EVOLVED quite a lot. 👥🎩😎
Hain na Tanu Ji? 😏
PS: Second one's my favourite look of the Thugs. 😍😊❤🎩
#ThrowbackTuesday #EthnicDay #TripleDuo #EthnickaMaskarra #UnconventionalAttire #partnerincrime #bffgoals #ArtistkaMaskarra #theCharmer #CuteKuttan #theWriter #theDreamer #theArtist #MrBlake #TJTalksJobless #ThugsofBangalore #Express #Dream #Create #Fun #Life #Ivide #BangaloreDays

Christ University, Bangalore
6

by @angad_maverick_singh

Necessarily, this isn't about love.
For some it could be. But, it is sheer romanticism, of the fact that we do come across some souls at times that touch us in ways no one had before or that no one ever could. It's just that we roam about incomplete till someone puts that little piece that leads us to think we are finally done. Only to realise later, that there is nothing that can ever complete us. It's us, just the way we are meant to be.
#maverickmusings #maverickism #writerscommunity #writersofindia #writersofinstagram #wip #nanowrimo #poetryofinstagram #poetryisnotdead #poetryofig #poemsofig #poemsofinstagram #soulwriter #musingsoflife #musingsoflove #blogger #thepoet #thewriter #theliteralscript #wordswithqueens #wordswithkings #wordplay #wordgasm #word #indiewriter #igpoem #blogged #poetryclub #poetrycommunity

Solan, India
12

by @juliomorenowriter

Sí tú alma fuera veneno, y tus ojos una tentación, yo sería tu esclavo fuego pasión... Autor: Julio Moreno Escritor

Community of Madrid
2

by @meganpoisonapple

Feeling blue.
Gotta remind myself that I have dimples so I should smile more often:) Thanks for a capture @youremyfavoritenyc ..
.
.
#blue #dimples #browngirlmagic #smile #portrait #thewriter


11