شهید گمنام@10_49_44

به یاد شهید گمنام قطعه ۴۴ ردیف ۴۹ شماره ۱۰ بهشت زهرا (س)

.
#عملیات_رمضان ۱۳۶۰ بزرگترین نبرد زمینی جهان پس از جنگ جهانی دوم٬ در #شب_قدر و گرمای شدید #تابستان انجام شد . یاد #شهدای_وطن گرامی.
عکس: #شهدای_ایرانی در منطقه #شلمچه
#شهید_گمنام


0

#شهید_آوینی آنها یا آقا مرتضی خطرناکِ ما! ✅آنها دوست دارند از سید مرتضی بگویند که پشت ویزور دوربین یک چشم‌اش را بسته! ✅آقایان سالهاست شهید آوینی را خوابیده در میدان مین، غلتیده در خون بازنمایی می‌کنند! ✅حضرات خود را مالک ازلی و ابدی سید مرتضی آوینی و تابلوی معرفی ادامه‌ی راه او می‌دانند و از دیگران طلبکار!
برخی خود را وامدار به راهی که او پیمود می‌دانند و به اندیشه پاک و پویایش بدهکار!
چرا؟
اما این چند نکته شاید راهگشا باشد. ✅یک آوینی خوب یک آوینی فریز شده در "جنگ"است! یک آوینی که هشت سال با شهدا محشور بوده و دست آخر به دعای ایشان توانسته در باغ شهادت را به روی خودش بگشاید! و تنها با این شهادت بوده است که پایان کار و انقلابی بودن خود را ثابت کرده!
✅خدای ناکرده ما نباید از آقا مرتضی تصویر انسان دست یافتنی داشته باشیم و یا گمان کنیم اختلاف او با قشر سطحی همین امت حزب الله آنقدر بوده که در جلسات مختلف و تعدد فحش و فضیحت نثارش می‌کردند! نباید تصور کنیم آن زمان که حزب الله توده‌ای و روزنامه جمهوری اسلامی مشغول تخریب چهره و شخصیت‌اش بودند، او با ایستادگی سر مواضع و کوتاه نیامدن از دیدگاه رسانه‌ای‌اش بود که انقلابی بودن خودش را ثابت کرد! ✅نعوذ به الله ما نباید فکر کنیم اگر آقا مرتضی میان ما بود در مورد نتیجه‌ی خرج ِبالای صد میلیارد برای فیلم محمد رسول الله و یا 20 میلیاردِ به وقت شام و یا 9 میلیاردِ سریال پایتختِ 5 چه می گفت؟ راجع به سیطره‌ی تولیدات کاراکتر محور و نهایتا موضوع محور و کم اعتنایی به آثار "مسئله محور" چگونه می‌اندیشید؟ و نظرش در مورد اکثر آثار جبهه‌ی فرهنگی زر و زور و تزویر که از ته به سر نوشته شده و اول حساب و کتابِ نفعِ سیاسی‌اش سنجیده می‌شود و سپس تولید و پروپاگاند می‌شود، چه بود؟ یک شهید مودب از این سوالات ندارد! ✅آوینی آنها غیر وظایف روزمره‌ی قبلی سرش به شفا دادن و حاجت روا کردن مردم در شب جمعه‌ی سر مزارش گرم است و این فضولی‌ها به او نیامده که چرا گفتمان "بگویید ما برای انقلاب چه کرده‌ایم؟" را حضرات مدعی و از خود متشکر چرخانده‌اند به گفتمانِ "چند می‌گیری انقلابی باشی؟"
✅شهید آوینی آنها همان سالها در خدمت یک اندیشه‌ی ایدئولوژیک - نظامی! در جببه‌ی جنگ خوش درخشیده و نهایتا در میدان مین پرپر شده و حالا همنشینِ حوریان، فرشتگان و شقایق‌هاست! و جمله‌ی به یاد ماندنی‌اش این است «من هرگز اجازه نمی‌دهم صدایِ حاج همّت در درونم گم شود!» پس بهتر است همان شهید با شان و آبرو بماند

@in_siasatvaregi از کانال تلگرامی


0

.
این بی شمار لاله‌رخان در هوای یار
تا روز وصل ثانیه‌ها را شمرده‌اند
روزی خوران سفرۀ عشق‌اند تا ابد
ای زندگان خاک! مگویید مرده‌اند

#سید_حسن_حسینی
🔸امروز بیست و‌دوم اسفند ماه روز بزرگداشت شهداء است


2

زیارت حرم مطهر #اباعبدالله_الحسين (ع) و #ابوالفضل_العباس (ع) و #امام_علی (ع) به نیابت از همه شهیدان گمنام بالاخص شهید گمنام مزار شماره ۱۰ ردیف ۴۹ قطعه ۴۴
#10_49_44
#شهید_گمنام
#یازهرا
#یاحسین
#قتلوک_عطشانا
#ذبحوک_عریانا
#قطعه_44
#قطعه44


0

.
.
آشنایی نسل جدید کشوربا فداکاری های #رزمندگان و #شهیدان_جنگ_تحمیلی، هدف #اردو های موسوم به #راهیان_نور است. سال های نخست که این حرکت ارزشمند آغاز شده بود بسیاری از #رزمندگان #دفاع_مقدس به عنوان راوی در این اردوها حاضر می شدند و آنچه را خود شاهد عینی بودند برای شرکت کنندگان روایت می کردند ولی اخیرا تغییرات قابل تأملی صورت گرفته است و با وجود همین رزمندگان، راویان جوانی تربیت شده اند که جنگ را با یک قرائت خاص روایت می کنند. قرائتی که تفاوت هایی با روایت های اردو های نخست دارد.نمونه های قابل ذکر در این خصوص عبارتند از:
.
*تمرکز روایت ها به نقش شهیدان و غفلت از رزمندگان زنده، به گونه ای که گویی همه ی کسانی که #خرمشهر یا #فاو را فتح کرده اند همه شهید شده اند.
*افزایش تبلیغ #شهدای_گمنام و #شهدای_مدافعان_حرم و کمرنگ شدن ذکر شهدای دیگر
*پررنگ شدن #ذکر_مصیبت بویژه مصیبت مربوط به #حضرت_زهرا (س)
*افزایش نقل شجاعت های بی سند و باورنکردنی از شهدا و ضعیف و احمق نشان دادن قوای #دشمن
*چشمگیر بودن نقل #مکاشفات_عرفانی و #کرامات شهدا مانند زنده شدن برخی از شهدا در حال دفن
*رونق فزاینده نقل خاطراتی که به ملاقات شهدا و رزمندگان با #امام_زمان (عج) مربوط می شود
*پررنگ شدن #رویکرد_سیاسی در #روایتگری به گونه ای که شنوندگان گمان می کنند همه ی شهدا اگر زنده بودند در یک جناح سیاسی قرار می گرفتند.
*افزایش معنی دار و تکراری تصاویر #شهدای_روحانی در مسیر #یادمان ها و $تبلیغ افراطی حضور #روحانیت در جبهه
*کاهش راویان رزمنده و شاهدان عینی وحضور پررنگ طلبه های جوان در روایتگری
*تنوع موضوعی از زبان راویان اعم از #طب_سنتی، #مشاوره_ازدواج و حجاب و دفاع از حرم، مسائل سیاسی روز و ....
*افزایش تقریباً دو برابری خانم ها در کاروانها
*کاهش تصاویر شهدای جنگ تحمیلی و غلبه تبلیغ شهدای مدافع حرم و شهدای هسته ای.
.
نویسنده:سید زین العابدین صفوری
نقل از کانال تلگرامی @namehayehawzavi


0

. اینجا #سوریه و #یمن و #عراق نیست
اینجا شمال غرب کوه های #قندیل ه
درگیری بین #سپاه و #گروهک تروریستی #پژاک

#سردشت
#کردستان
#مجاهدتهای_خاموش
#شهید_گمنام
#تروریست
#گمنام


1

.
#من_دنیا_را_طلاق_دادم.
#خدای_بزرگ مرا در #آتش_عشق و #محبت سوزاند.
مقیاسها و معیارهای جدید بر دلم گذاشت و خواسته های عادی و مادی و شخصی در نظرم حذف شد.
روزگاری گذشت که #دنیا و مافیها را #سه_طلاقه کردم و ازهمه چیز خود گذشتم.
از همه چیز گذشتم و با #آغوش_باز به استقبال #مرگ رفتم و این شاید مهمترین و اساسی ترین پایه #پیروزی من در این #امتحان سخت باشد.
.
.
#شهید_چمران
#عشق
#حب_الدنيا
#شهید_گمنام
#قطعه_۴۴
#دهلاویه
#قطعه_۲۴
#بهشت_زهرا(س)
#جنبش_حرکة_المحرومین
#جنبش_امل
#چریک
#دفاع_مقدس
#از_خدا_پروا_کنید_تا_پر_وا_کنید
#10_49_44


5

.
آن #شراب_طهور که شنیده ای #بهشتیان را میخورانند،#میکده اش #کربلاست،و #خراباتیانش این مستانند که اینچنین #بی_سر_و_دست_و_پا افتاده اند.

آن شراب طهور که شنیده ای،تنها #تشنگان_راز را می نوشانند،#ساقی اش #حسین(ع) است.حسین(ع) از #دست_یار مینوشد،و ما از #دست_حسین(ع). .
.
#شهید_گمنام
#قطعه_۴۴
#حال_همه_ما_خوب_است_اما_تو_باور_نکن
#شهدا_شرمنده_ایم
#شهید_مرتضی_آوینی
#شهید
#یازهرا
#یازینب
#دفاع_مقدس
#امنیت
#زمستان
#10_49_44


2