مجید محمدرضاخانی@mmrk_en

بیایید کمی با هم مهربان باشیم

http://shereno.com/profile.php?uid=34154

امروز از #افاضات #نویسندگان آقای #شریعتمداری در روزنوشته ی #کیهان که مانند اکثر مطالب از بار معنایی آنچنان بالایی برخوردار است که #ذهن #انسان را درگیر میکند مطلبی بدجور ذهن من رو درگیر کرد مطلب اینه
#کیهان:
(🔹#شعار «نه #شرقی نه #غربی» متعلق به دورانی است که اکنون تمام شده
🔹مگر #روسیه، همان #شوروی سابق است؟ این کشور ایران را به #ترامپ نفروخت)
جدا از این موضوع که برخی سیاسیون از هول #تحریم های #آمریکا دارن در دیگ جوشان روسیه می افتن یاداوری این مطلب بسیار مهمه که شعار عدم شرق گرایی یا غرب گرایی یعنی #استقلال که یکی از مهمترین ستون های برپایی این #انقلاب بوده به معنی عدم #وابستگی #سیاسی #نظامی و #اقتصادی ایران به هر احدالناسیه . حالا میخواهد این کشور امریکا باشد یا #چین یا روسیه یا جزایر #هولولولو.
حداقل از کسانی که داعیه انقلابی گریشون #گوش #فلک رو کر کرده بعیده بخاطر بازیهای سیاسی و عدم توانایی #دولتمردان و #سیاسیون بی عرضه در پیاده سازی اقتصاد متکی بر ظرفیت های داخلی و #مقاومتی با تیتر کردن امثال موارد فوق قصد #تطهیر وابستگی به روسیه یا هر کشور دیگری رو داشته باشند.


3

ای #بهار #آرزو ی #نسل #فردا، #دختر م / ای #فروغ #عشق از روی تو پیدا، دخترم
#چشم و #گوش خویش را بگشا کز راه #حسد / نشکند #آیینه‌ ات را چشم #دنیا، دخترم
دست در دست #حیا بگذار و #کوشش کن مدام / تا نیفتی در ره #آزادی از پا، دخترم
#کوه #غم داری اگر بر #دوش دل همچون #پدر / دم مزن تا می‌توانی از #دریغا، دخترم
با مدارا می‌شوی #آسوده دل، پس کن #بنا / #پایه ی #رفتار خود را بر #مدارا، دخترم


10

🔻 آفتِ انقلاب 🔻

نه #فتنه است #حریف #وطن به آسانی
نه #غرب و #شرق، نه #داعش، نه دشمن جانی

نه #پهلوی، نه بنی صدر و فرقه ی #رجوی
نه #ماهواره و #موسیقی و غزلخوانی

نه بی #حجاب رساند خلل به رکن #عفاف
نه #روسری است فقط شرط پاک دامانی

نه برگزاری #کنسرت #دین دهد بر باد
نه پایکوبی و #سوت و کف #خیابانی

نه ما موافق فسقیم یا #مخالف #زهد
فغان ز زهد #عیان و ز فسق پنهانی

نمازخوان نکند هیچ بی نمازی را
هزار رشته ی #تسبیح و مُهر پیشانی

به جای این همه تدبیرها بیندیشید
به #اختلاس و #ریا و #فساد دیوانی

حقوقِ مال ز کف دادگان و #کارگران
اگر ادا نشود، وای بر مسلمانی

اساس #ملک به #عدل است و گر جز این باشد
بدین روال نماند چنان که می دانی

بدین روال، #فغان خیزد از در و دیوار
اگرچه پر شود از آیه های قرآنی

خلاصه آفت این #انقلاب، دانی چیست؟
#فساد! آن که کشد ملک را به ویرانی
افشین علا، مهر96

پ.ن. تصویر میزان فساد مالی در سیستم اقتصادی کشورها بر طبق شاخص cpi نشون میده منبع :
https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:World_Map_Index_of_perception_of_corruption_2009.svg#mw-jump-to-license


0

خوب بسلامتی با #تلاش قابل #تقدیر متولیان اجرای #قانون یکی دونفری از این #بچه مچه های #خطرناک که بعنوان #شاخ_اینستا گرام معروفن #بازداشت شدن .خوب خداروشکر که #امنیت_اخلاقی به #محیط خوب و #خانوادگی #اینستاگرام برگشت و از این به بعد من و امثال من راهشونو گم نمیکنند و #منحرف نمیشن.
از #خانم های محترم اعم از #نوزاد یک روزه تا #پیرزن نودونه ساله هم درخواست میکنم #عکس و #کلیپ از خودتون منتشر نکنید چون تو این ایام که کسی زورش به #سرشاخه های #فساد نمیرسه ممکنه شما رو بعنوان #شاخ شناسایی کنند اونوقت دیگه جای #گله نیست نگید کسی بهتون نگفت😎

پ.ن. در پی نوشت اینو بگم کار این دختر و امثال اونو تایید نمیکنم اما نوع برخورد و انعکاس موضوع در جامعه باعث اتفاقاتی مثل کار توهین آمیز زنی میشه که شب شهادت امام صادق علیه سلام انجام داد .جایی که مساءل بسیار بزرگتر در مملکت بحران ایجاد کرده رو ول کنیم و به این موضوعات بپردازیم در عقل اون آدم تصمیم گیر باید شک کرد.


0

محمود #بهمنی عضو #کمیسیون #اقتصاد #مجلس: 🔹امروز اعلام می کنند ۱۴۸ میلیارد #دلار #موجودی حساب #آقازاده های ما در #بانک های #خارجی است. 🔹#ذخایر کشور ما این قدر نیست، یعنی بیش از ذخایر ارزی کشور ما موجودی حساب آقازاده‌ها در خارج از کشور است! 🔹این ۵ هزار آقازاده در خارج از کشور چه می کنند؟ گفته می شود ۳۰۰ نفر از آنها درس می خوانند. بقیه آنها چه می کنند؟/مهر

پ.ن. :حرفی برای گفتن ندارم جز اینکه آقایان این رسمش نبود...کاش حداقل این #نامردمی ها به اسم #اسلام و #انقلاب تمام نمی شد.


3

یکی همه ی #دارایی اش که جانش است را برای هدفش که #اعتلای #کشور و #دین و #ایدئولوژی ش می باشد #فدا میکند .یکی از روی هوای #نفس و #خودخواهی با وجود بی عرضگی و #ناتوانی و فقط با اتکا به گروه و #حزب و #آقازادگی سالهاست میز مدیریتش را ول نمی کند یکی هم در اوج #تلاطم اقتصادی دو تن #سکه یعنی ۷۵۰ میلیارد تومان با استفاده از #فساد و رانت #نظام اداری و #اقتصادی را در جیبش میگزارد.
هر سه نفر در این #مملکت زندگی میکنند اما حیف که امثال #شهید #ابراهیم_رشید می روند اما امثال آن دو می مانند و می مانند و می مانند تا خون #مردم #مظلوم را در #شیشه کنند.


3

#سی سال است #جنگ تمام شد و جای #خالی #جهان_آرا هایی که با #خون شان #خرمشهر را #آزاد کردند خالیست تا #خونین شهر را با #غیرت شان آباد کنند .
ای کاش غیرت تان کمی بجنبد تا #پلشت های باقیمانده #منافقین #آدمکش #پرچم #حمایت از #مردم را در برابر سختی های ناشی از #بی_تدبیری تان بلند نکنند.
در این زمان هر کسی که نمی تواند مشکلی از مشکلات #مردم را حل کند و پشت #میز #ریاست و #وکالت و #وزارت ش بماند بی تردید #خائن به #انقلاب و #شهدا و این #ملت است .


0

ای کاش #کوچولو های ما #روزگار #امن و #آرام زعامت #آقای #زیبایی ها رو درک کنند .
#رونیکا_خانم صحن #مسجد #مقدس #جمکران


6

با وجود همه ی سختی ها با #وحدت و #انسجام #ملت و رفع مشکلات و اصلاح روشها در #دولت و #قوانین #کشور با برگشت سرمایه های دست #آقازاده ها و از ما بهترون در چرخه #اقتصاد و با اتکا به #قدرت #مردم انشالله اینبار نیز #ایران عزیزمان سرفراز خواهد شد.و دشمنان این مملکت #آمریکا و #اسراییل و #عربستان و امثالهم خیال از پا انداختن و نابودی #ایران اسلامی و ایرانی را همچون همه ی انانی که در #تاریخ چند هزار ساله کشورمان این ارزو را به گور بردند به #گور خواهند برد.


2

#همدلی ،#اتحاد و #ایثار و از خودگذشتگی ۴ مولفه مهم برای #ایستادگی و قوام ی #ملت در برابر سختی ها هستند ۴ مولفه ای که هرگاه ملت #ایران انرا داشته اند از سد بزرگترین اتفاقات #تاریخ بسلامت عبور کردند و هر زمان که فاقد آن بودند مانند حمله #مغولان به ایران در گرداب سختی ها غوطه ور شدند.اما انچه که تاریخ نشان داده هرگاه صاحبان مسند #حکومت ها از جنس مردم و در سطح #مردم بودند این همدلی و اتحاد در تمام ساختار #جامعه شکل میگرفت نمونه های انرا براحتی در تاریخ میتوان دید شکل گیری حکومت #صفویه یا #زندیه یا انقلاب اسلامی معاصر از این نوع است.در #دهه_شصت با همه مشکلاتی که برای جامعه پیش امده بود یکدست بودن لایه ی دولتمردان و مقامات با مردم عادی و کم بودن فاصله ی بین انها یکی از عوامل مهم اعتماد بین مردم و نظام بود. در ان زمان ساده زیستی نه یک #پز #تبلیغاتی مانند دهه ۸۰ بلکه یک #اصل و شاخصه برای صاحب منصبی بود انزمان هنوز فاصله بین مردم و مسوولین شکل نگرفته بود #حقوق ها #لباس ها #ظاهر مسوولین همه مردمی بود اتاق کارها ۱۲ متری بود نه سالن تجملاتی #کاخ سعد اباد صندلی ها چوبی بود نه اخرین نسخه #مبلمان ساخت کشور اروپایی زیر پا #موکت بود نه #فرش چند ده متری یکپارچه بافته شده و... حرفها با عمل یکی بود و اکثریت مسوولین با جان ودل برای انقلاب و مردم کار میکردند #وزیر و وکیل مملکت #اسلحه بدست میگرفت و کنار مردم میجنگید و #اسیر و یا #شهید میشد.#رانت خواری در ان دوره معنی نمیداد و #حزب بازی و تهمت و افترا شروع نشده بود.وقتی اکثر مردم این موارد را حس میکردند با جان و دل در مشکلات کمرشکن اقتصادی دهه شصت ایستادگی میکردند سیستم کوپنی را تحمل و در مقابل کمبودها و سختی ها را صبر پیشه میکردند چون همه یک هدف داشتند سربلندی ایران اسلامی.
اینها تفاوت دهه شصت با زمان حال است .این مردم همان مردمند انچه رخ داده تغییر حال و روز اکثر مقامات و مسوولین و دولتمردان ماست. و این تغییر حال فاصله ی زیادی بین مردم سختی کشیده کوی و برزن با حاکمیت ایجاد نموده تا با هر فشار اقتصادی یا سیاسی جامعه ملتهب گردد.


6

#دادستان محترم کل کاملا درست میفرمایند! کافی است یک سر به #صحیفه ی نور بزنیم تا از دیدگاه #امام عزیز ره ببینیم انقلاب مردم ایران برای چه بوده است
از نگاه امام #استقلال، #آزادی، #عدالت اجتماعی و #رفاه، از مهمترین #اهداف #انقلاب مردم و مهمترین امور ضروری برای حکومت اسلامی است؛ اما این ها لازمه رسیدن مردم به #اخلاق_اسلامی هستند تا با فراهم شدن شرایط، افراد بتوانند به #تهذیب #نفس بپردازند. حالا باید دید کدام یک از اهداف انقلاب که زمینه ساز اخلاق اسلامی است تحقق پیدا کرده اهدافی که بخش زیادی از آن باید توسط نظام ایجاد شود .
آری به قول جناب دادستان باید #شرم داشت اما شرم در اینکه بگوییم در مبارزه با #بی_عدالتی ، #ظلم،#رانت خواری،#فساد گسترده نهادینه شده در دستگاهها،#آقازادگی ، #فقر ،مشکلات بغرنج اجتماعی،وضعیت نابسامان مدیریتی،#قدرت طلبی مسوولین و مقامات بجای خدمتگزاری ،امر به #منکر و نهی از #معروف،سقوط اخلاقی و دینی جوانان،تهمت و دروغ سیاسی بازی و گروه گرایی و #تفرقه ،جذب حداکثری و #دفع حداقلی،حقوقهای نجومی و... نمره ی رد گرفتیم.
آخ که امشب دلم بدجور یاد #شهدا کرده نمیدونم این مسوولین که در یک چرخه ی چهل ساله فقط پست ها را عوض کردند و نه دیدگاه و روش های نادرست مدیریتیشان را چگونه پاسخ #خون شهدا و داد و آه مظلومین این دیار را خواهند داد.مسوولینی که انگار یادشان رفته #قدرت و #جایگاه و مقامشان بر خون این شهدا و سختی هایی که این مردم تحمل کرده اند استوار است. کاش زودتر به خود بیاییم به خدا #دشمن این بار نیتش از بین بردن #ایران و ایرانی است نه فقط نظام اسلامی .اگر بر همین منوال پیش برویم خیلی زود #دیر میشود.


1

لیست ۱۴۰۰ #قلم #کالا اعلام شده که از این به بعد #واردات و ثبت #سفارش اونها ممنوعه از همه جالبتر ممنوعیت ورود اقلامه زیره :😲😲🤤🤤🤤
#روغن #خوک ! #هشت پا! #حلزون#شراب 😲😲!!! کف دار، #ویسکی 🤤🤤🤤 و #ودکا🤕🤕 معلومه چه خبره؟؟ یعنی ما تا حالا اینها رو وارد میکردیم که قراره وارد نکنیم ؟اونوقت چه استفاده ای از این کالاها میشده!!
من که متوجه نشدم #برادر شما متوجه شدین منم #راهنمایی کنید .😳


1